Pärnu poiss pani end kodurajal maksma

Hugo-Brent Freimann pani kodurajal edukale hooajale väärika punkti.
Hugo-Brent Freimann pani kodurajal edukale hooajale väärika punkti. Foto: Edgar Seemendi

Mootorratturite Eesti meistri- ja karikavõistluste viimasel etapil kihutasid auto24ringil viie riigi sportlased ja paremus selgus kümnes arvestuses.

Laupäeva õhtul pani arvukal kodupublikul südame põksuma Vihuri klubi esindav Pärnu poiss Hugo-Brent Freimann, kes sõiduvõiduga kindlustas endale Eesti meistritiitli masinaklassis Honda 100. Teisena tuiskas finišisse Andre Köster ja kolmandaks tuli Sven Martin Merivälja. Esikolmikule järgnesid tihedas grupis Karro Robert Jäärats, Aleksander Kyriakov ja Fred Erik Merivälja.

Juba veerand tundi hiljem startisid sitkemad poisid Supersport 300 klassi sõidule. Kaheksa ringi kestnud võidukihutamisel panid oma paremuse maksma Soome noormehed: esikoha võitis Niko Lehtiranta ja teiseks tuli Rasmus Nurmi. Favoriitidest viis aastat noorem Freimann kihutas kolmanda auhinna vääriliselt, neljas oli Silvester Sarapik, viies Andre Köster ja kuues lõunanaaber Kaspars Brigzne.

Kõige kiiremate tsiklite, Superbike-klassis võitis nii viimase etapi kui meistrivõistlused Mihkel Osula klubist Vihur Motosport. Klassis B1200 tuli Eesti karikavõitjaks Osula klubikaaslane Taavi Nahko, kes enamiku sõidust hoidis liidrikohta, kuid lõpuks pidi tunnistama leedulasele Ignas Udra nappi paremust. B600 arvestuses pärjati karikavõitjaks viimasel etapil leedulase Mantas Urmonase järel teise koha saanud Mairon Meius.

Külgvankrite klassis võitsid finaaletapi Eero Pärm - Lauri Lipstok, järgnesid põhjanaabrid Markku Artiola - Pia Koskela ja Tarmo Tempel - Jaanis Saarmaa. Eesti meistriks tulid Pärmi ja Lipstoki ees Soome ässad Tero ja Joni Manninen.

Klassis C1200 nautis etapivõitu Jarmo Kivi ja C600s sai Ingvar Mägi lätlase Gints Apinise ja leeduka Mikas Razmislaviciuse järel kolmanda koha.