Sisukord
Elu
Postimees

Noor Surju kooli õpetaja viib täide oma lapsepõlveunistust

3 min lugemist
Surju põhikoolis õpetajana töötava ­Hele-Riin Kutsari arvates aitab “Noored kooli” programmis osalemine sammukese lähemale kvalifitseeritud õpetajaks saamisele. FOTO: Lilli Tölp

Sel aastal alustas tööd 28 programmis “Noored kooli” osalejat. Meie maakonnas Surju põhikoolis hakkas 4. ja 6.–9. klassi lastele matemaatikatunde andma Hele-Riin Kutsar.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kutsar õpetas juba enne programmis osalemist tähtajalise lepinguga aasta aega Surju koolis matemaatikat. Otsus õpetajaks saada on tal küpsenud juba ­lapsepõlvest, kui teda inspiree­risid raamatutegelased. Näiteks J. R. R. Tolkieni teoste Gandalf, kes on üleloomulikult tark, samuti äärmiselt südamlikud ja hoolivad Astrid Lindgreni loodud õpetajannad. Ja muidugi Oskar Lutsu “Kevade” õpetaja Laur.

9. klassi lõpus taipas Kutsar, et õpetaja peab olema väga eriline inimene, pidamaks vastu sellises kaoses, nagu põhikooli õpilased luua oskavad. “Meie klassis pandi õpetajaid nutma, tehti lauasahtlisse lõket, oli kiusajaid ja nii mõneski tunnis oli võimatu õppida, sest lärm oli nii kõva,” meenutas Kutsar.

13.09.2019 17.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto