Sisukord
Pärnu Postimees
Postimees

Täna käivitunud kampaania õhutab pärnakaid rohkem liikuma

1 min lugemist
Pärnus käivitub kahenädalane liikumis- ja spordiüritus “Liigume Pärnus”. FOTO: Ants Liigus

Pärnu linnavalitsuse eestvedamisel ja koostöös Pärnu Kahe Silla klubiga käivitus täna kahenädalane liikumis- ja spordiüritus “Liigume Pärnus”, millest saavad osa võtta nii tervisesportlased kui needki, kes ei ole üldse harjunud regulaarselt liikuma.

Algatusega oodatakse ühinema ka ratastoolis liikujaid. 30. septembrini kestva ettevõtmise eesmärk on julgustada inimesi liikuma – nii neid, kes on eri põhjustel suurtest rahvaspordiüritustest kõrvale jäänud, kui neidki, kes seni vaid mõelnud jõukohasele kehalisele aktiivsusele, ent ei ole alustamiseks piisavalt motivatsiooni leidnud. 

Algatuse “Liigume Pärnus” mõte ei ole niivõrd läbitud kilomeetrite mõõtmises ega võistlemises, vaid oluline on eeskätt liikumise sagedus – mida tihedamini käia, joosta või sõita, seda parem tulemus.

Sportlik mõõduvõtt toimub virtuaalsena, see võimaldab osalejail liikuda endale sobival ajal ja täpselt nii palju, kui nad seda ise soovivad ja saavad.

Ka liikumise viis on igaühe enda vaba valik: võib lihtsalt käia või joosta, keppidega kõndida, jalgratta või rulluiskudega sõita, läbida vahemaid ratastoolis. Lubatud on ka liikumisviise kombineerida.

Oma liikumise tõestamiseks tuleb Kahe Silla klubi veebilehe kaudu saata liikumisäpi Endomondo väljavõte või aktiivsusmonitori ekraanipilt.

Aktiivseid liikujaid premeeritakse auhindadega, milleks on spaa kinkekaardid ning “Liigume Pärnus” T-särgid ja joogipudelid.

Pärast 30. septembrit saab iga osaleja oma nimega diplomi ja aktiivsemad liikujad on palutakse tunnustusüritusele.

Seotud lood
15.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto