Sisukord
Arvamus
Paberleht

Silvia Paluoja: Maale minnakse hoogtegevuseta

2 min lugemist
Maale elama asunud, talukoha taastanud või maja üles löönud peret võib tabada šokk, kui lausa koduukse all kinnistu piiril teeb lageraiet harvester. Tempoga minut ja puu. FOTO: Urmas Luik

Mihklikuu viimasel laupäeval toimub maal elamise päev, mil huvilised näevad elu väljaspool linna. Nii kinnitab külaliikumise Kodukant juhatuse liige Krista Habakukk pressiteates, nagu sedagi, et omavalitsused ootavad külla kõiki, kes on mõelnud mõnda vahvasse maakonda elama asumisest. Esmakordse ettevõtmisega on liitunud 35 omavalitsust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ma ei ole küsinud, miks toimub hoogtegevusena mõjuv üritus just sellisel kuupäeval, mil möödub 25 aastat Estonia ­katastroofist. Hukkus ju 28. septembri ööl 1994 teel Läänemeres reisiparvlaev, mille vardas oli Eesti lipp. Aga ju on peale ­kasvanud uus põlvkond, kes ei peagi eilset teadma, kuigi võiks.

Pärnumaa kuuest vallast on maal elamise päevaga liitunud Tori, Häädemeeste ja Põhja-Pärnumaa. Toimuva üksikasjalikud kirjeldused on nende oma­valitsuste kodulehel, kuid silma jäi Sindi raekojas kanna kinnitanud Tori valla kava ja kutsung.

18.09.2019 20.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto