Sisukord
Tarbija
Postimees

Päevas pressitakse mahlaks 1000 kilogrammi õunu

2 min lugemist
Cider Mill OÜ juhi Toomas Karuksi andmeil on minimaalne õuntekogus, mida tuua, 50 kilogrammi. Lintpress purustab aga kuni 300 kilogrammi õunu tunnis. FOTO: Lilli Tölp

Paljudel majaomanikel tekib sügisel küsimus: mida hakata peale liigsete õuntega? Üks lahendusi on teha mahla. Kui endal vajalikud seadmed-oskused puuduvad, saab ubinad viia mõnda ettevõttesse, mis sellist teenust pakub, näiteks Pärnus Cider Mill OÜsse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Cider Milli juht Toomas Karuks rääkis, et nemad on võimalust oma aia õuntest mahla pressida elanikele pakkunud kolm aastat. “Protsess algab sellest, et kliendid toovad meile oma õunad, mis markeeritakse ja seejärel hoiustatakse laos,” selgitas ta.

Enne seadmesse minekut läbivad õunad veel mitu etappi. Esmalt need loputatakse, et kogu lahtine sodi ja puru maha tuleks. Seejärel liiguvad ubinad elevaatorile, kus nad pestakse puhta veega veel kord üle. “Pärast seda lähevad õunad juba purustisse, saadud mahl filtreeritakse ja kaalutakse,” tutvustas Karuks lühidalt seadme töö põhimõtet ja lisas, et tootmisel tekkinud õunajäägid lähevad kompostiks.

18.09.2019 20.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto