N, 29.09.2022

Terve koolitäis õpilasi uudistas Kablis suleliste sügisrännet

Pärnu Postimees
Terve koolitäis õpilasi uudistas Kablis suleliste sügisrännet
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lõpe kooli õpilased uudistasid Kablis lindude rõngastamist.
Lõpe kooli õpilased uudistasid Kablis lindude rõngastamist. Foto: Erakogu

Igal aastal on koolidel võimalus keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) toel teha üks projekt, mis on seotud keskkoknnasäästlikkuse ja loodushoiuga.

Lõpe kooli õpetaja Merike Pikkemetsa kirjutatud projekt “Sügis linnuriigis" sai rahastuse ja sel nädalal sõitis kogu Lõpe kool õppereisile RMK Kabli külastuskeskusesse.

“Kuigi linnud ümbritsevad meid kõikjal, ei märka me neid alati, seepärast ongi vaja suleliste elust, käitumisest, toitumisest ja rändest rohkem teada saada,” selgitas Pikkemets. “Tutvusime Kabli külastuskeskusega ja interaktiivse õppevahendiga, mille abil on väga hea linde tundma õppida.”

Kabli loodusõpperajal uudistasid õpilased rähnide restorani ja tutvusid erinevate lindude pesitsuskohtadega. Saadi teada, kuidas linnud pesa ehitavad, ja mõistagi pakkus elevust käo elustiil, kes oma munad hoopiski teiste lindude pesadesse sokutab.

Lindude püünis Kablis.
Lindude püünis Kablis. Foto: Erakogu

Linnujaamas uudistati, kuidas linde rõngastatakse ja mida selleks tegema peab, et see tiivulistele ohutu oleks. Samuti saadi teada, miks lindude rõngastamist üldse vaja on.

Lõpe kooli linnujaamas viibimise ajal rõngastati meie kõige pisemaid sulelisi – pöialpoisse ja porre. Õpilastel oli seda kõike põnev jälgida ja elamuse pakkus ühiselt lindude vabaks laskmine.

Mõistagi jagati linnujaamas teadmisi lindude rändest laiemalt ja sellest, et paigalinnudki muudavad oma asukohta.

Märksõnad
Tagasi üles