K, 29.11.2023

Kopter päästis vanahärra elu

Kristo Niglas
, Reporter
Facebook
Comments
Foto: Urmas Glase

Eile ennelõunal Põhja-Pärnumaa hooldekodust kadunud 76aastase Allani leidis politsei- ja piirivalveameti kopter ligi kahe kilomeetri kauguselt soost. 

Politsei sai eile ennelõunal teate, et Põhja-Pärnumaa hooldekodust on kadunud 76aastane Allan. Hooldekodu töötajad olid teda viimati näinud samal hommikul kella 9 paiku ja ütlesid politseinikele, et ta ei pruugi ümbritsevat adekvaatselt tajuda.

“Politsei asus Allanit hooldekodu ümbruskonnast otsima,” ütles Pärnu piirkonnapolitseinik Alar Abel. “Kontrollisime ümbruskonna tänavaid, majade trepikodasid, lahtiseid keldreid ja tühje hooneid, kuid Allanit ei leidnud.” 

Kuna mure vanahärra heaolu pärast aina suurenes ning oli teada, et ta lahkus hooldekodust sussides ja ilmaga sobimatus riietuses, kaasasid politseinikud otsingutesse politsei- ja piirivalveameti kopteri. “Kopter saabus meest otsima kella 14.30 paiku ja leidis vanahärra umbes poolteist tundi hiljem nii sügavalt metsast, et tol päeval me maapealsete jõududega ei oleks seda piirkonda läbi otsida jõudnud,” ütles Abel ja lisas, et arvestades öiseid temperatuure, päästis kopter Allani elu.

Linnulennult asus Allan hooldekodust umbes kahe kilomeetri kaugusel, aga tegu oli väga raskesti ligipääsetava ja soise kohaga. “Allan tõsteti vintsi abil kopterisse ja toimetati Tootsi kooli staadionile, kus ta anti minu hoole alla,” sõnas Abel. Sealt toodi vanahärra tagasi hooldekodusse, kus kiirabi ta üle vaatas.

Abel paneb inimestele südamele, et märgates ilmaga sobimatus riietuses inimesi, eriti vanureid ja lapsi, ringi uitamas, tuleks neid kõnetada ja küsida, kas nad teavad, kuhu lähevad. Ka eile märkas üks kohalik Allanit sussides õues ringi kõndimas, kuid ei andnud sellest kohe politseile teada. See selgus alles hiljem.

“Kui keegi vaatab ehmunult ja abiotsivalt ringi, võiksid inimesed hoolida ja abivajajat kõnetada või sellest politseile kohe teada anda, siis jõuame kiiresti reageerida,” ütles Abel. „Tavaliselt ei käi inimesed ju sussidega ringi,” märkis ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles