MAFFil võidutses hukkunud kanadalase dokk haidest

MAFFi peapreemia pälvis kanadalase Rob Stewarti film “Haide häving”.

FOTO: "Haide häving" kaader

Meie koduõuel toimuv Põhjamaa üks tunnustatumaid loodusfilmide festivale kutsus eelmisel nädalal taas kokku Eesti filmisõbrad ja väliskülalised, ühen­dades võõra tuttava, looduse kunsti, keskkonna inimese ja ilusa realistlikuga.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Lihulas, Pärnus, Haapsalus, Tallinna loomaaias, Pürksis ja Rannakülas linastunud 17. Matsalu loodusfilmide festivali ehk MAFFi filmid kõnetasid nii režissööre, biolooge, keskkonna- ja ­filmihuvilisi kui kunstnikke. 81 linateost valiti välja üle 1100 (filmi)lindi seast, olles ühtaegu visuaalselt nauditavad, ent mõtlemapanevad.

Tänavu ei linastunud festi­valil ühtki Eesti päritolu filmi. Sellest olenemata puudutasid siitkandi publikut teosed inimestest, kelle eluolu ei sarnane siinsega. Samuti paigad, mille rikkus ja hävinemine tunduvad meile tihti kaugena.

Kui hea film tähendab, et see liigutab publikut ja kriitikut, leiti MAFFilt pärl. Festivali grand prix’ ja ühtlasi publiku lemmiku auhinna pälvis kanadalase Rob Ste­warti linateos “Haide häving” (“Sharkwater Extinction”). Filmil on ette näidata üle 40 dokifestivali tunnustuse. Stewart on mainekas dokumentalist, kelle elu lõppes traagilisel filmiekspeditsioonil aastal 2017, millest sündis kõnealune teos.

Tagasi üles