Peaminister väisas Koidula kooli

Merle Rallmann
, veebitoimetaja
Copy
Peaminister pidas Koidula kooliperele loengu teemal “Meie Eesti”.
Peaminister pidas Koidula kooliperele loengu teemal “Meie Eesti”. Foto: Pärnu Koidula Gümnaasium

20. septembril külastas Pärnu Koidula gümnaasiumi peaminister Jüri Ratas.

Valitsusjuht tutvus kooliga ja andis õpilastele loengu teemal “Meie Eesti”. Ratas kõneles riigi headest ja halbadest külgedest, mida oleks vaja veel muuta. Peaminister rääkis Eesti arengust eri sfäärides, näiteks tehnoloogia kiirest arengust ning ärimudelite ja töö olemuse muutumisest.

"Ratas puudutas oma etteastes ühiskonna valupunkte, tuues esile noorte suure nutilembuse, kliimamuutused, linnastumise. Ta rõhutas pedagoogide vähest juurdekasvugi," tõi Koidula kooli õppur Anete Tolli välja peaministri poolt viidatud probleemid. Hea poole pealt rääkis Ratas, et iga eestlane peab uhke olema eeskujude üle, olgu need siis näiteks Arvo Pärt või Ott Tänak, ja eestlaste suure haridusjanu üle, mis paistab väga hästi silma terves maailmas.

"Peaminister tunneb uhkust rahvaarvu kasvu ning kvaliteetse hariduse üle, mida on näidanud PISA testi suurepärased tulemused," rääkis Tolli.

Ratas tuletas meelde, et iga õpilane saab Eesti ja selle tuleviku heaks midagi ära teha. Eelkõige hea hariduse omandamine loob igale inimesele parema tuleviku ja sellega aitab ta Eesti ühiskonda.

“Omanda tarkust ja too see oma kodukohta tagasi,” pani valitsusjuht Koidula kooli õppuritele südamele pärast õpinguid kodukohta naasma.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles