Valgusfestival kutsub inimesed öisesse Pärnu vanalinna

Pärnu esimene valgusfestival kaasab etendustesse Tallinna värava. FOTO: MTÜ Öövalgel

Pärnu esimese valgusfestivali ÖÖvalgel korraldajad soovitavad reedel ja laupäeval inimestel pigem natuke varem kui viimasel minutil kohale tulla, sest etendused on lühikesed. Ja kui vaid mõni minut hilineda, jäädki juba elamusest ilma.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Läinud aasta toomapäevaks valminud “Pimeduse valgel”, mis nüüd tuleb uute kõrval raekoja fassaadil taasesitusele, näitas, et viimased tulijad tiirutasid autole kohta otsides seni, kuni show ­läbi oli. Õnneks kordus vaatemäng veel samal õhtul.

Samuti soovitavad korraldajad tulla valgusetendusi vaatama jalgsi või bussiga, auto aga jätta natuke kaugemale, näiteks kaubanduskeskuse juurde. Pole ju üldse tore, kui tuled ja liiklusvoog kogu aeg vaatajaid segavad. Sellest tulenevad liikluspiirangudki.

Üks põhitoimumispaiku Tallinna värav on kinni pandud ja sealt Vallikääru poolt tulles jalgsi läbi ei pääse. Etendused toimuvad värava merepoolses küljes, ­ligipääsuga Lõuna ja Ringi tänavalt. Ühtlasi tasub koju jätta vihmavari, sest see varjab ülejäänud huvilistel vaate.

24.09.2019 26.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto