Vanemad rühmavad tihti tööd teha kodunt kaugel. Pika lahusoleku järel kipuvad pered lagunema. Tekivad uued probleemid.
Paljud pered on toetusesaajad. Kui keegi neist leiab töökoha linnas, käib talle korteri üürimine üle jõu. Liinibusside sõiduajad ei sobi kokku inimeste tööaegadega.
See üksteisega seotud probleemide hulk on nagu suur lumepall, mis veeredes kipub kasvama ja liigub ikka kergemalt allamäge.
Kui suur tähtsus on heategevusel, vabatahtlikul tööl, abivajaja märkamisel?
Abivajajaid võiks enda kõrval rohkem märgata. Aga on arusaadav, et inimestel endalgi on palju muresid. Kõigepealt püütakse nendega toime tulla. Vabatahtlikke on meie piirkonnas vähe.
Mis teeb teie enda südame soojaks? Mõni inimene, tegu või suhtumine näiteks.
Iga inimene on erinev oma muredega. Aga südame teevad soojaks mõistvad töökaaslased, kes alati on nõu ja jõuga abiks, kui mõnest probleemist tuleb jagu saada.
Kuidas teil jätkub sisemist energiat olla alati särav ja naeratav?
Pean olema tänulik oma kaasale ja lähedastele, kes on võimaldanud mul seda tööd nii suure pingega teha ja säästnud mind paljudest kodutöödest.
Minu kodu on minu kindlus ja kui seal valitseb rahu, siis see annabki elamiseks ja töötamiseks jõudu. Ja ükski päev ei kattu selles töös teisega.
* Sündinud Varbla vallas 3. mail 1949.
* Lõpetanud Varbla põhikooli ja Tõstamaa keskkooli.
* Omandanud zootehniku kutse 1972.
* Töötanud kolhoosis Täht farmijuhataja ja osakonna zootehnikuna ning majandite liitmise järel Varbla kolhoosis peazootehnikuna.
* Varbla vallavalitsuse sotsiaalnõunik alates 1993.