Raba 5 ekstreemspordikeskus alustab hooaega

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Copy
Raba 5 ekstreemspordikeskuses algab järgmisel nädalal uus hooaeg.
Raba 5 ekstreemspordikeskuses algab järgmisel nädalal uus hooaeg. Foto: Urmas Luik

Poolteist aastat tagasi Pärnu linna kaasava eelarve toel uksed avanud ekstreemspordikeskus Raba 5 tegi suvel läbi väikese uuenduskuuri ja ootab huvilisi oktoobris startivale hooajale.

Tuleval nädalal algavad keskuses rulatreeningud, mida juhendavad Teele Mustallikas ja Valev Koitla, ja Mikael Parmani tõukerattatrennid ning esimest korda oodatakse huvilisi BMX-trikiratta treeningutele Martti Lainevoolu näpunäidete järgi.

Uuel hooajal jätkub projekt, mille käigus koolinoored saavad Raba 5 keskuses rulatamist õppida.

Ekstreemspordikeskuse eestvedaja Rasmus Paimre sõnutsi sai projekti esimesest poolest mullu osa 14 koolist üle 500 noore, kes harjutasid üle 80 tunnis. “Mõni klass külastas keskust mitmel korralgi,” märkis Paimre.

Jätkub selle aasta alguses alanud solidaarsuskorpuse projekt, mis on mõeldud kogukonnale ja raskustega noortele. “See koondab aktiivseid noori ja meie ülesanne on läbi selle suunata nad õigele teele tagasi. Korraldame eri tegevust, väljasõite ja muid üritusi,” seletas Paimre.

Paimre jutu järgi on keskuse peamine eesmärk endiselt suunata noori spordi juurde.

“Nutihullus ja kiire elutempo ei jäta meie ühiskonnas aega päris asjade tegemiseks,” ütles Paimre.

Teisipäeval, 1. oktoobril infopäevale ja hooaja avapeole, kus näeb ägedaid trikke, oodatakse kõiki ekstreemspordihuvilisi – nii neid, kes tahavad trenni teha, kui neidki, kel lihtsalt asja vastu huvi.

Avamisel on kohal rühmitus KeerdTrepp, mille liikmed näitavad demoesinemisel trikke. Toimub väike mõõduvõtt ja harrastajatelegi jagatakse näpunäiteid.

Oskusi saab proovile panna Jaapani traditsioonilise mänguasja Kendamaga mängimisel.

“Mänguasi pakub tohutult palju kombinatsioone, eri trikkide sooritamine ja uute leiutamine teeb asja põnevaks,” ütles Paimre. “See treenib koordinatsiooni, arendab keskendumisvõimet, pakub eneseteostust ja on hea vaheldus. Kindlasti on see nutitelefoni asemel üks paremaid mänguasju koolis vahetunni veetmiseks.”

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles