Lihula noormees võitis sumo noorte EMil hõbemedali

, veebilehe toimetaja
Lihula Leola raskejõustikuklubi esindav Eerik Pank tuli Ungaris Euroopa noorte, kadettide ja juunioride sumo meistrivõistlustel U16 vanuseklassis teiseks. Foto: Erakogu

Lihula raskejõustikuklubi Leola 16aastane maadleja Eerik Pank saavutas Ungaris Euroopa noorte, kadettide ja juunioride sumo meistrivõistlustel teise ja viienda koha.

Pank võitis hõbeda U16 vanuserühma absoluutkaalus. Lihula gümnaasiumis õppiv maadleja pani end proovile ka U18 eaklassis kehakaalus üle 95 kilogrammi ja saavutas seal viienda koha.

Noormehe treeneri Janar Sõbra sõnutsi valmistas hõbemedal Pangale rõõmu ja pärast seda kasvas isu U18ski tegusid teha, kuid seal pidi ta kohe esimeses matšis võtma vastu kaotuse.

“Süües kasvab isu,” tõdes treener. “Ikka on väike pettumus, kui treeningute järel näed, et vastased on võidetavad, aga siis tuleb mõru kaotus vastu võtta.”

Kreeka-Rooma maadlusele spetsialiseerunud Pank on sumomatil käinud 2016. aastast, kui Haapsalu treneer Aap Uspenski soovitas noormehel seda ala proovida.

Tänavu teenis Pank sumokoondise kutse pärast hõbemedali võitu augustis Eesti meistrivõistlustel.

“Eerik on juba lasteaiast saati suurt kasvu poiss olnud ja tal pole noorteklassides omas kehakaalus võistlusi,” seletas Sõber. “Temas on tippsportlase materjali, oleme otsinud alternatiivseid võimalusi mõõtu võtta.”

Sel nädalavahetusel võistleb Pank Kreeka-Rooma maadluses Lihulas Gustav Vaheri mälestusvõistlustel.

Tähtsamad jõuproovid ootavad Lihula noort maadlejat kevadel. Siis on sihiks võetud edukalt maadelda Eesti meistrivõistlustel ja Tallinn Openil.

Sumole ei panda Sõbra jutu järgi treeningutel väga suurt rõhku. “Sumo on väga vigastusohtlik ala, kus maadlejate kehamass on suur ja kasutatakse ebasportlikke võtteid: proovitakse näkku lüüa või näppe silma ajada. Ungariski sai Eerik U18 klassis esimeses matšis paugu vastu pead,” rääkis treener. “Pärast iga sumoturniiri mõtleme, et nüüd oli sel alal viimane võistlus.”