Teet Roosaar: Kultuuriklubi ahistamine (1)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kultuuriklubi Tempel juht Andres Tölp kinnitas, et linnavalitsus ei toetanud Festhearti filmi näitamist, vaid festivali korraldajad ise rentisid Templilt sündmuse läbiviimiseks pinda.
Kultuuriklubi Tempel juht Andres Tölp kinnitas, et linnavalitsus ei toetanud Festhearti filmi näitamist, vaid festivali korraldajad ise rentisid Templilt sündmuse läbiviimiseks pinda. Foto: Urmas Luik

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Pärnumaa ringkonna juht Helle Kullerkupp rõõmustas veebiportaalis Uued Uudised: “Meie võit, Pärnust ei saa homopealinna!” Oli, mille üle uhkust tunda: lesbide elu kajastava filmi kolm külastajat pidid astuma läbi EKRE inimspaleeri, linnavolinik Edmond Penu tegi sisenejast pilti, selle küll hiljem kustutades.

Kuigi film ise oli “morsipidu” võrreldes mõne varem Pärnus nähtud linateosega, oli reaktsioon sellele üllatavalt võimas. Kultuuriklubi Tempel juht Andres Tölp pidi rahvaesindajatele aru andma, kuidas ta küll julges ruume sellise filmi näitamiseks rentida. Linnavolinikud nimetasid klubi “ilgeks urkaks” ja ähvardasid selle üritused toetuseta jätta.

Samal päeval toimunud linnavolikogu istungil oli EKRE liige Heldur Paulson tõsimeeli rääkinud geinoorte soolestikusündroomist ja võrrelnud geisid inimliha sööjatega. Kus me elame? Kas varsti seisab “rahvakontroll” juudist kaupluseomaniku ukse ees ja hoiatab poodi sisenejaid? Millal pannakse valvepost naisteranna sissepääsu juurde, et liputajaid taunida?

Märksõnad

Tagasi üles