Matimehed mälestasid teerajajat

Märt Pilme
, reporter
Copy
Kõige raskemate meeste seas tuli võitjaks korraldajaklubi Leo ­liige Robyn Paulberg, kes sai autasuks rändkarika. Klubikaaslane Matthias Tuulik (paremal) hõivas poodiumi madalaima astme.
Kõige raskemate meeste seas tuli võitjaks korraldajaklubi Leo ­liige Robyn Paulberg, kes sai autasuks rändkarika. Klubikaaslane Matthias Tuulik (paremal) hõivas poodiumi madalaima astme. Foto: Erakogu

Paikusel mälestati juba 18. korda suure mõõdu­võtuga maadluslegend Leo Kreininit, kes lahkus meie hulgast 2000. aastal 62aastasena. Pärnumaa noortele maadluskunsti õpetanud treeneri auks tuli kohale 126 matimeest nii Eestist kui ­Lätist.

“1990ndad, mil Leo vedas Pärnus maadlust, oli Eestis võrdlemisi raske ajajärk. Tol ajal polnud Pärnumaal ühtegi teist tegijat, kui välja jätta Vändra mees Karl Pajumäe. Olime tol ajal noored poisid ja mäletan, et see, mida Leo tegi, oli muljet avaldav. Kui ta ükshetk läinud oli, siis ­tuli tema jätkusuutlikkusest lugu pidada,” selgitas mõõduvõtu korraldaja, maadlusklubi Leo president Raiko Hiis, miks mälestusvõistlust korraldama hakati. “Leo oli igal juhul meile teerajaja.”

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles