Mudilased käisid heategevuspoes

, Tammsaare lasteaia õpetaja
Copy
Tammsaare lasteaia mudilased tutvusid heategevuspoega ja õppisid taaskasutuse kohta.
Tammsaare lasteaia mudilased tutvusid heategevuspoega ja õppisid taaskasutuse kohta. Foto: Erakogu

Pärnu Tammsaare lasteaia Pöialpoiste rühma mudilased olid koos õpetajatega arutanud taaskasutuse ja heategevuse üle ja et sellest paremini aru saada, mindi taaskasutus-heategevuspoodi Sõbralt Sõbrale.

Külastuse käigus said põnnid teada, et kauplusesse annetatud asjade müügist saadud tulu läheb nendele peredele ja lastele, kellel on abi vaja.

Mudilasedki olid kodust kaasa võtnud riideid ja mänguasju, et need annetada. Nii mõnigi laps arvas, et toob poodi veel lelusid, millega ta enam ei mängi ja mis kapis lihtsalt seisavad. Lapsed rõõmustasid, kui neile kaupluses näidati nende toodud kraami, millel oli juba hinnasilt küljes ja mis ootas müüki minekut.

Külastus lõppes mudilastele magusa näksiga ja väikese kingitusega, mida igaüks sai endale valida. Väikestel heategijatel jagus nüüd elevust ja rõõmu terveks päevaks.

Nii mõnigi laps lubas seisma jäänud mänguasjad tulevikus poodi viia.
Nii mõnigi laps lubas seisma jäänud mänguasjad tulevikus poodi viia. Foto: Erakogu

Pood on ulatanud abikäe puudust kannatavate perede ja laste huviringide, suve- ja talvelaagrite, unistuste sünnipäevade, toidu- ning riideabi toetuseks, samuti remondi, tarbeasjade ja mööbli soetamiseks. Eelmise aasta detsembris toimus jõulukampaania, kus iga kingituseks tehtud ostu pealt andis ettevõte paki ühele puuduses lapsele. Nii kohalikud firmad kui ka Rootsi partnerid toetasid jõulupakkidega, mis sisaldasid näiteks mänguasju, kooli- ja kunstitarbeid, spordivahendeid, kommipakke ja riideid. Ei puudunud toiduabi Saksamaalt. Üllatuspaki osaliseks sai 787 vähekindlustatud last.

Poekett koostöös kohalike partneritega on kahe aasta jooksul korraldanud meeldejäävaid sünnipäevaüritusi 365-le majanduslikult keerulises olukorras lapsele.

Sel sügisel alustas heategevuspood projektiga “Uks unistuste suunas”, pakkudes rahalist tuge lastele ja noortele nende huvide, tervise või muu neile olulise toetamiseks. Heategevuspood toetab projekti raames 100 last 100 euroga.

Algava projektiga soovitakse julgustada, motiveerida inimesi märkama ning aitama enda ümber lapsi nende elus olulisega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles