Pärnu otsib kultuuri aastapreemia kandidaate

Mullu pälvis fotoalbumi ja -näituse „Pärnu 100 kodukonda“ eest loomingupreemia Andres Adamson.

FOTO: Mailiis Ollino

Pärnu linnavalitsus ootab kandideerima linna kultuuri aastapreemiatele, et tunnustada nende Pärnus tegutsevate või linnaga seotud loovisikute ja kultuurikorraldajate tööd, mis on andnud palju juurde nii Pärnu kui kogu Eesti tänavusele kultuurielule.

Linn annab välja kaks kultuuri aastapreemiat: loomingu- ja korraldajapreemia.

Loomingupreemia on mõeldud autorile või interpreedile (või kollektiivile), kelle looming on sel aastal tuntavalt rikastanud nii Pärnu kui kogu riigi kultuurielu.

Korraldajapreemia saab kultuurikorraldaja (isik, kollektiiv, selts või ühendus), kelle korraldatud sündmus on tänavu märkimisväärselt rikastanud Pärnu kultuurikeskkonda ja tõstnud Pärnu mainet kultuurilinnana.

Mõlema preemia väärtus on 2000 eurot.

Pärnu abilinnapea Varje Tipp kutsub loomeinimeste panust märkama.

“Igal aastal on linnas uusi ja toredaid algatusi ning üritusi, mis väärivad tunnustamist. Kutsun märkama ja tunnustama kultuurikorraldajaid, kultuuriinimesi ja kollektiive, kelle looming on rikastanud nii Pärnu linna kui kogu riigi kultuurielu ja kelle korraldatud sündmus on tõstnud Pärnu mainet kultuurilinnana,” sõnas Tipp.

Aastapreemiatele võivad kandidaate esitada nii füüsilised kui juriidilised isikud või ühendused.

Põhjendatud taotlused tuleb esitada 10. novembriks kas posti teel Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu linn, Pärnu linn või siis meiliaadressil linnavalitsus@parnu.ee.

Kultuuripreemiate saajad valib seitsmeliikmeline komisjon, kuhu kuuluvad Pärnu linnavalitsuse kultuuri- ja sporditeenistuse juhataja Andrus Haugas, ajalehe Pärnu Postimees kultuuritoimetaja Anu Jürisson, Tartu ülikooli Pärnu kolledži sotsiaaltöö lektor Valter Parve, Pärnu kontserdimaja direktor Marika Pärk, Koidula gümnaasiumi õppejuht ja teatrikriitik Ille Rohtlaan ja Pärnu kunstikooli direktor Kristel Kallau.

Linna kultuuri aastapreemiad antakse üle 5. detsembril toimuval vastuvõtul.

Pärnu on kultuuri aastapreemiaid välja andnud 2014. aastast.

Mullu pälvis fotoalbumi ja -näituse „Pärnu 100 kodukonda“ koostamise ja väljaandmise eest loomingupreemia Andres Adamson. Korraldajapreemia sai läinud aastal Jekaterina Põldots vabaõhulavastuse “Saja-aastane öö” eest.

Tagasi üles