Roman Fostil jäi kripeldama viimane kilomeeter

Kris Ilves
Roman Fosti leidis Doha maratonirajal mõnusa pundi, kus sai koos kahe uusmeremaalasega sobivas tempos kilomeetreid neelata. Foto: Tairo Lutter

Pärnumaalt pärit maratoonar Roman Fosti (pildil) jooksis Doha MMil hooaja tippmargi ja saavutas 33. koha (2:18.30), kaotades 26ndana finišijoone ületanud koondisekaaslasele Tiidrek Nurmele 52 sekundiga.

“Kindlasti olen rahul, see oli minu 20. maraton ja kolmas tulemus,” andis jooksumees öösel, kuid harjumatus palavuses läbitud maratonile positiivse hinnangu. “Koht oleks võinud olla parem, aga tuleb tunnistada, et paljud mehed ei katkestanud, vaid jooksid targalt. Jooksime Tiidrekuga tabeli esimesse poolde. Tuleb rahul olla.”

Fosti sõnutsi ei pingutanud ta end raskel rajal ribadeks, vaid toimetas paika seatud plaani järgi.