Eesti U21 koondislane Markus Soomets.
Eesti U21 koondislane Markus Soomets. Foto: Brit Maria Tael/soccernet.ee

Eesti U21 jalgpallikoondis teenis Pärnu Rannastaadionil EM-valikturniiri mängus Läti eakaaslaste üle võidu.

Ehkki tihedas vihmasajus kulgenud mängus haarasid initsiatiivi lõunanaabrid, suutis esimese värava lüüa Eesti noortekoondis, kui 11. minutil karistuslöögi järel vastaste karistusalast tagasi põrganud palli lajatas ligemale 30 meetrilt sihtmärgi poole Markus Soomets. Rikošett muutis mänguvahendi suunda ja näsa maandus lätlaste väravavõrgus. Protokolli läks tabamus kirja lõunanaabrite kapteni Daniel Balodise omaväravana.

Lätlastel õnnestus seitse minutit hiljem viigistada, kui Marko Regža tõstis karistusala keskelt palli kuulsa Londoni Arsenali süsteemis treeniva 17aastase väravavahi Jakob Heina selja taha.

Kuus minutit hiljem taastas Eesti meeskond eduseisu: Markus Poom suutis otsajoone juurest tsenderdada värava ette, kust Ott Ander Valge selle võrku suunas.

Eesti U21 jalgpallikoondis teenis Pärnu Rannastaadionil EM-valikturniiri mängus Läti eakaaslaste üle 2:1 võidu. Foto: Brit Maria Tael/soccernet.ee

Teise poolaja keskel tegi Läti meeskonna mängija Roberts Veips sinisärkide ründajale Artur Uljanovile lühikese ajaga kaks kollase kaardi väärilist viga ja jättis oma tiimi väljakule kümnekesi.

Kumbki meeskond ei suutnud viimase paarikümne minutiga väravat lüüa ja nii teenis Eesti meeskond 2:1 võiduga tabelisse eelmisel kuul alanud turniiri esimesed punktid.

2019–2021 EM-valikturiiri tabel.
2019–2021 EM-valikturiiri tabel. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Läti alistamine oli Eesti U21 koondisele tiitlivõistluste valiksarjades võit üle nelja aasta. Viimati saadi EM-valikmängus 2:1 võit 2015. aasta novembris kääbusriik San Marino vastu.

Eesti U21 koondisel seisab uuel nädalal Pärnus ees teinegi EM-valiktsükli matš, kui teisipäeval sõidab külla Venemaa noortekoondis.