Sisukord
Arvamus
Postimees

Mati Hool: Kolmandat silda on väga vaja

3 min lugemist
Kui Kesklinna sild oleks lahtikäiv, saaksid jahid sõita ülesvoolu ning kai äärde võiks luua uusi seisukohti jahtidele. FOTO: Ants Liigus

Kas Pärnu tahab olla silmapaistev mere- ja jõelinn või on see pigem lihtsalt tiitel, millel puudub suurem sisu? Oma seisusele kohaselt võiks Pärnu olla vahva merelinn, mida mere kõrval kaunistab jõgi. See on justkui kaksikidentiteet, mis teeb linna eriliseks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paraku valitseb praegu selline olukord, et Pärnu kui mere- ja jõelinna pärlid ei tõuse üldse esile. Selleks, et seda muuta, peab vaatama kaugemale kui homne päev ning astuma samme, mis sellele uhkele nimetusele sisu annaksid ja Pärnu pärlidel särada laseksid.

Jõgi ja meri on ajalooliselt olnud Pärnu linna lahutamatud osad. Vesi ühendab ja eraldab samal ajal, loob võimalusi, toob endaga kaasa katsumusi ja lisariske.

Selleks, et vee pakutavat paremini ära kasutada ja riskidega toime tulla, peab juba praegu mõtlema, kuidas seda kestlikult kasutada ja hallata. Kui räägime kliima soojenemisest, on selle protsessi tagajärjed Pärnule nii otseselt kui kaudselt palju lähemal, kui oskaksime arvata.

19.10.2019 23.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto