Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
parnu

Folgi Krõmpsu peaauhinna võitsid pärnakad

Folgi Krõmpsu peaauhinna võitis Pärnu Ülejõe põhikooli ansambel Päikesekiired. FOTO: Ülari Tuisk

Pärnu muuseumis Eesti rahvamuusikatöötluste festivalil-konkursil Folgi Krõmps võitis peaauhinna Pärnu Ülejõe põhikooli ansambel Päikesekiired.

Konkursi žürisse kuulunud Taive Särg, Ülle Ots ja Kaarin Aamer hindasid noorte esinejate mängulisust, laulurõõmu ja musikaalsust, mis andis esitatud lauludele veenvuse, soojuse ja sära. Žürii leidis, et Reine Niine juhendatava ansambli leidlikud eakohased seaded vastasid laulude sisule ja iseloomule.

Kiire arengu eest pälvis autasu Pärnu loovuskeskuse kitarriansambel Kitarr 2. FOTO: Ülari Tuisk

Auhinna kiire arengu eest pälvis Pärnu loovuskeskuse kitarriansambel Kitarr 2, keda juhendab Katri Piirimaa.

Žürii hinnangul esitasid kaks aastat kitarri õppinud lapsed kaks sobivalt seatud pala, igaüks täitis oma osa artistlikult, nii et kujunes kaunis koosmäng.

Auhinna heade seadete vilunud esituse eest teenis Pärnu Ülejõe põhikooli ansambel M.U.S.A. FOTO: Ülari Tuisk

Autasu heade seadete vilunud esituse eest teenis Pärnu Ülejõe põhikooli ansambel M.U.S.A., mida juhendab Aet Vill.

Hindajatele imponeeris noore vokaalansambli suurepärane lauluoskus ja kooskõla. Palade erinevad iseloomudki olid žurii arvates hästi esile toodud.

Tervikliku kauni esituse eest võitis auhinna Marbuus. FOTO: Ülari Tuisk

Tervikliku kauni esituse auhinna võitis Marbuus ehk Helina Sommer ja Kätlin Kits viiulil ja Kendra Veskimägi tšellol. 

Varemgi silma paistnud laulu- ja keelpilliansambel Marbuus teeb hindajate arvates kõrge tasemega nauditavat muusikat. Omatehtud isikupärases stiilis seaded kajastavad muusikalisi otsinguid ning näitavad väga head kõrva, laulu- ja mänguoskust, tugevat ansamblitunnetust.

Rikkaliku mitmekülgsuse eest sai auhinna Pärnu Mai kooli ansambel Mai Maiad. FOTO: Ülari Tuisk

Rikkaliku mitmekülgsuse auhinna pälvis Margrit Kitse ja Reine Niine juhendamisel tegutsev Pärnu Mai kooli ansambel Mai Maiad.

Žürii arvamuse kohaselt laulis ja etendas Mai kooli ansambel väga toredalt ja leidlikult seatud lood, kus peale laulu oli pillimängu, tantsu ja näitlemist.

Kõige professionaalsema esituse autasu teenis Pärnu kunstide maja ansambel Tähtihellad. FOTO: Ülari Tuisk

Kõige professionaalsema esituse auhinna pälvis Margrit Kitse juhendatav Pärnu kunstide maja ansambel Tähtihellad.

Hindajate sõnutsi esitas juba tuntud heade häälte ja kõrge vokaalkultuuriga neidude rühm huvitavad omatehtud seaded, kus kõrva paitas kunstiliselt küps esitus, eri meeleolud ja tämbrid ning vahelduvad kooskõlad.

Festivalil osales seitse ansamblit, kelle seas nii algajaid pillimängu ja lauluga tegelevaid kollektiive kui juba kõrgel tasemel tunnustatud ansamblit.

Auhindade jagamisel arvestati esituse kunstilist taset, saavutusi vastavalt esitajate vanusele ja kogemustele, samuti seda, et tegemist on laste- ja noortefestivaliga, millest osavõtjad loodetavasti saavad muusikaarmastuse ja -huvi kaasa kogu eluks.

Kõik osalejad esitasid kaks lugu, millest üks oli kohustuslik “Imelik koda”, mis on pärit Pärnumaalt Sauga kihelkonnast.

Üllatusesinejana astus üles Kiviõli kunstide kooli kandleansambel Kõuekeeled. FOTO: Ülari Tuisk

Ansamblid said osaleda Maimo Sommeri käsitöötoas ja nautida üllatusesineja, Kiviõli kunstide kooli kandleansambli Kõuekeeled etteastet.

Festival-konkurss Folgi Krõmps toimus neljandat korda.

Tagasi üles
Back