Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Olavi Oja kordas 16 aasta tagust saavutust

Pärnu bridžiklubi liige Olavi Oja ja pealinlane Jaanus Maripuu näitasid, et on pärast nädala alguses Serbias toimunud väikeriikide EMi heas vormis, võites Pärnus Strandi hotellis Eesti paaride 35. karikavõistlused. FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Pärnu bridžiklubi liige Olavi Oja ja pealinlane Jaanus Maripuu näitasid, et on pärast nädala alguses Serbias toimunud väikeriikide EMi heas vormis, võites Pärnus Strandi hotellis Eesti paaride 35. karikavõistlused.

Oja-Maripuu heitlesid 17x6 jaotusega keskmisele tulemusele mängitud turniiril avapäeva järel esikümne teises pooles ja tõusid liidrikohale eelviimase vooru järel.

Eelviimases voorus võtsid Oja ja Maripuu kindla võidu Pärnu-Tallinna duo Peeter Räägeli - Juhan Kobini üle ja olid viimases voorus napilt paremad Läti koondislastest Jelena Alfejevast ja Bruno Rubenisest.

Esikoha pälvinud paar kogus 213,20 punkti (123 IMPi). Teiseks tulnud tartlaste Leo Luksi ja Lauri Naberi saagiks jäi 208,90 punkti (118 IMPi) ja pikalt turniiri juhtinud taaralinlased Hendrik Nigul ja Taavi Toomere olid 205,53 punktiga (115 IMPi) kolmandad.

Pärnu mängijatest saavutasid Martin Maasik ja Karl Markus Pruul 175,68 punktiga (21 IMPi) 13. koha, Ain Aspre oli koos tallinlase Marel Pontusega 16., Aivar Tihane koos pealinlase Tõnno Vähiga 17. ja Jaak Känd koos Tallinna mängija Priit Võhanduga 18.

Pärnu mängijatest teenisid vooruvõidu kaheksandas raundis koos märjamaalase Valev Parkeriga võistelnud Andres Saul, 15. voorus Oja-Maripuu ja 17. voorus Vähk-Tihane.

Turniiril osales 36 paari.

Oja tõusis esikohaga kolmekordseks Eesti paaride karikavõitjaks, täiendades 2001. ja 2003. aasta võitude nimekirja. 2012. ja 2014. aastal teenis Oja koos Maripuuga teise koha. Esimest korda jõudis ta paaride karikavõistlustel poodiumile 21 aastat tagasi, kui koos tartlase Toivo Jullisega teenis kolmanda koha.

Tagasi üles
Back