Vanalinna kooli koguneb üle 700 robootikahuvilise noore

Pärnu Postimees
Copy
Pärnu Vanalinna põhikoolis tuleb kolmapäeval 3. klasside robootikapäev, mis toob kokku üle 700 robootikahuvilise õpilase.
Pärnu Vanalinna põhikoolis tuleb kolmapäeval 3. klasside robootikapäev, mis toob kokku üle 700 robootikahuvilise õpilase. Foto: Mihkel Maripuu

Pärnu Vanalinna põhikoolis tuleb kolmapäeval 3. klasside robootikapäev, mis toob kokku üle 700 robootikahuvilise õpilase.

Ürituse tarbeks on hõivatud kogu Vanalinna kooli maja. Robootikapäeval toimuvad Pärnu linna ja maakonna koolide 3. klasside õpilastele mitmesugused robootika ja programmeerimise töötoad.

„Eesmärk on tutvustada eri robotiplatvorme, et äratada seeläbi lastes huvi programmeerimise vastu ja näidata nende õpetajatele, millised on võimalused tunde rikastada,“ selgitas Vanalinna põhikooli haridustehnoloog Diana Veskimägi, kes ühtlasi on ürituse projektijuht ja peakoordinaator.

Töötubades on õpetajateks Pärnu linna ja maakonna koolide 4.–12. klasside õpilased. Kokku astub juhendaja rollis üles 98 noort. Mõnd töötuba juhivad õpetajadki.

Abipersonali rollis on kõik Vanalinna kooli üheksandikud.

Robootikapäev kuulub hariduse infotehnoloogia sihtasutuse (HITSA) ProgeTiigri tulevikutegijate ürituste kavva.

Päeva korraldab Pärnu linna haridustehnoloogide aineühendus koostöös linnavalitsuse ja HITSAga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles