Ott Tänaku edu pani rannajooksjadki kiiremini lippama

  • Peakorraldaja sõnutsi oli märkimisväärsel hulgal neidki, kes ­registreerisid end jooksule, ent jätsid stardimaterjalid välja võtmata. Ilmaolude või muude põhjuste tõttu oli loobujaid pea 400.
  • Priit Neemele jäi rannajooks Kahe Silla klubi üritustest peakohtunikuna viimaseks.
  • Jooks kujunes ekstreemseks: tugev tuul keerutas ja tegi elu päris keeruliseks,” rääkis võidumees Karl Mäe.

Rannajooks tõi ­tormituult ja vihma trotsima 1346 osalejat ehk ­rekordarvu spordisõpru.

FOTO: Lilli Tölp

Ehkki nädala viimasel päeval vallutasid Maarjamaa meediaväljaannete veebipäised peaasjalikult Ott Tänaku triumf ja Eestit räsinud tormi ­tagajärjed, toimus Pärnus karmi ilma kiuste rannajooks. Vapraid ekstreemsetes oludes sportijaid kogunes lausa nii palju, et sündis ürituse tippmark.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Pärast finišijoone ületamist läks nii mõnigi spordisõber sooja suppi nautima, käes nutiseade, uurimaks, kuidas Tänakul läks. “Ott tuli maailmameistriks!” hõiskas üks läbivettinud, ent jooksust silmanähtavalt vägeva elamuse saanud spordisõber. “Täna on ­ikka suurepärane päev!”

Rallijuttu kuulis rajalgi, sest rannajooks ja autoralli MMi punktikatse toimusid täpselt ühel ajal.

“Paneme nüüd vähe juurde, tahan juba uudiseid lugeda,” lausus üks spordisõber teisele, kui kümnest kilomeetrist oli joostud kaheksa ja Tammsaare puiesteel puhus selline marutuul, justkui oleks sein ees. Duo vahetaski käiku nagu Tänak punktikatsel.

Tagasi üles