K, 18.05.2022

Valter Parve: “Sure põrgus, kuradi lipakas!”

Valter Parve
, Tartu Ülikooli Pärnu kolledži lektor
Valter Parve: “Sure põrgus, kuradi lipakas!”
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Haridusametnike arvates tuleks haridust anda põhimõttel “igale lapsele vastavalt tema vajadustele, igalt lapselt vastavalt tema võimalustele“.
Haridusametnike arvates tuleks haridust anda põhimõttel “igale lapsele vastavalt tema vajadustele, igalt lapselt vastavalt tema võimalustele“. Foto: Urmas Luik

Sain hiljuti kokku õpilasmaleva aegadest pärit vanade kamraadidega ja muu hulgas tuli jutuks valjult reklaamitud ja minul seni veel nägemata Eesti uus linateos “Vanamees”. Kuidas see on? Kahe sõbra väitel on labasust selles loos niivõrd palju, et nali ei pääsegi eriti mõjule: ušaldan nende hinnangut ja jätan šeekord kinno minemata.

Annan enesele aru, et ega minu võrdlemisi hädine protest rahvale primitiivse meelelahutuse pakkujaid huvita, aga ma kasutan oma õigust hääletada jalgadega. Samamoodi jätsin vaatamata mingi näitemängu moodi asja, mille pealkirja ma täpselt ei mäleta, aga see vist sisaldas ettepanekut hakata seksima.

Praegu püüab publikut üks sedasorti uuem lavastus “Püksid maha!” ja jällegi tekitab minus vastumeelsust see paljunemisega seotud instinktidel mängimine. Minu raha see teater ei saa!

Märksõnad
Tagasi üles