Pärnumaa koolide 11 projekti pälvisid eTwinningu Euroopa kvaliteedimärgi

Enim kvaliteedimärgi pälvinud projekte oli Kuninga tänava põhikoolist.

FOTO: Urmas Luik

Haridusportaali Koolielu teatel selgusid koolid ja projektid, mis said eTwinningu Euroopa kvaliteedimärgi. Eestist pälvis silmapaistva töö eest tunnustuse 23 projekti ja õpetajat, kellest 11 on Pärnumaalt ja koguni kaheksa Kuninga tänava põhikoolist.

Kuninga tänava põhikoolist said kvaliteedimärgi õpetajate Kadri Vaheri, Katrin Kurvitsa, Liina Õmbluse, Kristi Treiali, Lemme Sulaoja, Reene Tammearu, Signe Lehti ja Tiiu Kiveste veetud projektid.

“Kuninga kooli õpetajad ja 1.–5. klasside õpilased tegid eTwinningu keskkonnas veebipõhist koostööd Kreeka, Prantsusmaa ja Hispaania õpetajate ja õpilastega Erasmus+ projekti “Read and Write together to travel through the 21st Century Europe” raames,” selgitas Kuninga kooli projektijuht Liis Raal-Virks. “Ligikaudu aastapikkuse koostööna valmis ühiskirjutamise teel Hispaania, Eesti, Prantsusmaa ja Kreeka laste kirjutatud seiklusjuturaamat “Maagiline gloobus”, mille illustratsioonidki tegid lapsed ise.”

Veel pälvisid Pärnumaalt tunnustuse Kellukese lasteaia õpetaja Jelena Paegle eest veetud projekt “Ilmavaatluse nurk minu rühmas”, Paikuse põhikooli õpetaja kirjaoskust ja uuenduslikke haridusmeetodeid käsitlev projekt ja Raal-Virksi 21. sajandi Euroopas reisimist puudutav projekt ühisgümnaasiumis.

Euroopa kvaliteedimärk kinnitab, et õpetaja ja õpilased on teinud väga head tööd ning projekt vastab Euroopa standardile.

Eesti eTwinningu programmijuhil Laura Vetikul on hea meel, et meie õpetajad loovad silmapaistvaid projekte, mida tunnustatakse Euroopa tasandil. “Õpetajad aitavad eTwinningu kaudu õpilastel paremini tulevasteks õpinguteks ja tööeluks ette valmistuda. Osalemine rahvusvahelises projektitöös mitmekesistab õppimist ja toetab 21. sajandil vajalike oskuste arendamist. Kvaliteedimärk on tore tunnustus tehtud tööle,” märkis ta.

Euroopa kvaliteedimärki pole eraldi vaja taotleda. Selle annab eTwinningu keskne kasutajatugi õpetajatele projektis, mille on vähemalt üks riiklik kasutajatugi esitanud Euroopa kvaliteedimärgi saamiseks või milles on vähemalt kaks projektipartnerit pälvinud riikliku kvaliteedimärgi. Euroopa kvaliteedimärke jagatakse sügiseti ja info selle kohta ilmub eTwinningu portaali.

Euroopa koolide virtuaalne kogukond eTwinning toetab koolide veebipõhist rahvusvahelist koostööd.

Tagasi üles