L, 28.01.2023

Hundikari ründas peremehe lähedal jahikoera. Sute julgus teeb kohalikele jahimeestele muret

Meelis Kalme
Hundikari ründas peremehe lähedal jahikoera. Sute julgus teeb kohalikele jahimeestele muret
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Taks takseeris nõrga olemise kiuste juba omil jalul metsaalust, peremees avaldas aga muret: kas edaspidi peab elama huntide hirmuvalitsuse all ja ilma relvata ei saagi enam metsa ­minna?
Taks takseeris nõrga olemise kiuste juba omil jalul metsaalust, peremees avaldas aga muret: kas edaspidi peab elama huntide hirmuvalitsuse all ja ilma relvata ei saagi enam metsa ­minna? Foto: Lilli Tölp

Tihemetsa külje all Mustla külas toimus sel nädalavahetusel verine vahejuhtum: metsa rajakaamerat paigaldanud jahimehe noort taksikoera ründas hundikari. Mitme koha­liku sõnutsi on soed sealkandis lausa ebatavaliselt julgeks muutunud: kuu aja sisse mahtuvat mitu rünnakut. Keskkonnaagentuuri hundispetsialisti hinnangul on aga olukord endine.

Laupäeva varahommik. Piirkonna jahimees Jaan Schults valmistub minema kodulähedasse metsa rajakaamerat paigaldama ja kutsub maasturi peale üheksa kuu vanuse jahikoera. Elava loomuga ja uudishimuliku taksi ­nimi on Ralf.

Kuigi tavaliselt Schults püstolit metsa kaasa ei võta, teeb ta seekord erandi. Hiljem ei oska mees öelda, miks ta nii käitus. Kummaline sisetunne käskis.

Poole kümne paiku jõuavad Schults ja Ralf autoga sihtkohta.

Schults jalutab metsateest mõnesaja meetri kaugusele soolaku poole ja truu kaaslane uudistab läheduses metsaalust. Aeg-ajalt kuuleb peremees noore koera lustlikku klähvimist. Korraga saabub vaikus. Kui hakkab kostma taksi kaeblikku kiunumist, saab selgeks, et midagi on valesti.

Märksõnad
Tagasi üles