Võrkpallurite dessant pani Are laste silmad särama

Pärnu Postimees
Copy
Pärnu võrkpalliklubi esindustiimi liikmed Taavet Lepik ja Silver Maar koos treener Toomas Jasminiga jagasid Are koolis võrkpalliteadmisi ligemale 100 koolijütsile.
Pärnu võrkpalliklubi esindustiimi liikmed Taavet Lepik ja Silver Maar koos treener Toomas Jasminiga jagasid Are koolis võrkpalliteadmisi ligemale 100 koolijütsile. Foto: volley.ee

Pärnu võrkpalliklubi esindustiimi liikmed Taavet Lepik ja Silver Maar koos treener Toomas Jasminiga käisid Tori vallas Are koolis võrkpallidessandil, kus jagasid ligemale 100 lapsele  võrkpalliteadmisi, innukamad harjutajad said kingituseks mängusärgi ja kool võrkpallid.

“Vajasime just selliseid pehmemaid mänguvahendeid, millega väiksemad lapsed harjutada saaksid. Meil käib ka vahetundide ajal pidev võrkpallitoksimine,” vahendas portaal Volley.ee Are kooli kehalise kasvatuse õpetaja ja võrkpallitreener Evely Pajula rõõmu. “Tõeliselt hea oli vaadata, kuidas mängijad saavutasid lastega hea kontakti.”

Pärnu võrkpalliklubi meeskonna teine treener ja kogenud noortejuhendaja Toomas Jasmin näitas lastele põhilisi võrkpalliliikumisi ja rääkis tehnikaõppimise tähtsusest.

Taavet Leppik ja Silver Maar demonstreerisid peamisi võrkpallielemente ja kaasasid näidismängu Are kooli parimad palluridki.

Nii Maarile kui Leppikule avaldas muljet koolijütside julgus ja entusiasm harjutusi kaasa teha. “Lastel silmad särasid, kui nad palle taga ajasid,” tõdesid võrkpallurid.

Pärnu võrkpalliklubi mänedežeri Reio Tilga sõnutsi on tippvõrkpallurid jõudumööda varemgi väikestes maakoolides käinud. Are lastelegi leidus nende spordikotist ergutuseks värvikirevaid klubisärke, millega kooli tublimaid treenijaid premeeriti.

Tublide võrkpalluritena Pärnu tiimi särgi saanud Angeelika Urban, Pille-Riin Peks, Mirtel Niine ja Leho Hiienurm rääkisid, et nad on oma kooli esindusega jõudnud mitmel võistlusel pjedestaalile.
Tublide võrkpalluritena Pärnu tiimi särgi saanud Angeelika Urban, Pille-Riin Peks, Mirtel Niine ja Leho Hiienurm rääkisid, et nad on oma kooli esindusega jõudnud mitmel võistlusel pjedestaalile. Foto: Volley.ee

Tublide mängijatena Pärnu tiimi särgi saanud Angeelika Urban, Pille-Riin Peks, Mirtel Niine ja Leho Hiienurm rääkisid, et nad on oma kooli esindusega jõudnud mitmel võistlusel pjedestaalile. “Meile meeldib võrkpall väga ja tore oli selliste mängijatega harjutada,” kinnitasid nad.

Meeleoluka spordipäeva lõpuks said lapsed võrkpalluritele küsimusi esitada. Muu hulgas taheti teada, kuidas Maar ja Leppik võrkpalli juurde jõudsid, mitu paari tasuta tosse nad karjääri jooksul on saanud ja mitmel korral välismaal käinud.

Võrkpallidessante koolidese korraldab Eesti võrkpalliföderatsioon. Külaskäiku Are kooli toetasid kultuurkapital ja Pärnu võrkpalliklubi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles