Kuno Erkmann: Jäägem faktidele truuks

Paikuse osavallakeskuse juhataja Kuno Erkmann selgitas, et sisekaitseakadeemia õppesõiduraja laiendamine ei too tulemuseks ­midagi Audru ringraja taolist. FOTO: Urmas Luik

Rünnakud sisekaitseakadeemia Paikuse õppekeskuse alarmsõiduraja laiendamise vastu muutuvad järjest ägedamaks. Selle asemel et faktidega piirduda, tekitatakse inimestes hirme ja luuakse sümboleid. Ma olevat lausa “verine diktaator”, kes ihkavat tuhandete inimeste surma!

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kirjeldasin 8. oktoobril ilmunud artiklis harjutusi, mida õppesõiduväljakul on kavas teha. Tulevased politseinikud ei õpiks seal mitte autoga kihutamist, vaid libedal teel takistusest möödumist, slaalomit ja teisi sõiduvõtteid, mis on kasulikud igale autojuhile. Korraga harjutab väljakul neli kuni seitse sõiduautot, mille kiirus ei ületa 70 kilomeetrit tunnis. Sõiduharjutust teeb üks auto korraga, helialarmi harjutuste käigus ei kasutata.

Vaevalt küll on mõtet selleks maksumaksjate raha asfalti tampida – ­seda leiab Astrid Hindriks. Tema ettekujutuse kohaselt peaksid tulevased politseinikud harjutama hoopis jälitamist ja pahalaste teelt välja rammimist!

06.11.2019 08.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto