Vollemeeskond mängis fännide närvidega: magus algus, hullumeelne punkt, kuristikku langemine, raske võit!

Pärnu võrkpalliklubi
Pärnu võrkpalliklubi Foto: Lilli Tölp

Pärnu võrkpalliklubi meeskond teenis Eesti-Läti ühisliigas Ameerika mägedel kihutanud mänguga raske 3:2 võidu Tallinna Selveri üle.

Matši algus oli pärnakatele igati ilus, kui esimesena servijoone taha asunud Venemaa temporündaja Andrey Gvozdev põrutas mängu pandud palli tseremoonitsemata ässaks. Suvepealinlased said esimeseks tehniliseks vaheajaks sisse 8:4 edu ja üheksandat punkti teenides panid pealtvaatajad ahhetamagi, kui alles teist mängu kaasa tegev brasiillane Ygor Duarte võttis vastaste pallingu vastu rinnaga. Ja seda nii õnnestunult, et pall kukkus võrgu taha punktiks.

Teiselegi tehnilisele vaheajale said pärnakad minna turvalises 16:11 eduseisus, ent otsustavate punktide mängimisel suutis pealinna tiim tegutseda paremini ja teenis 25:23 võidu. Pärnu meeskond oli avageimis hädas servi vastuvõtuga, mille õnnestumise protsendiks märgiti protokolli 35.

Teises geimis parandasid Pärnu mehed vastuvõttu tunduvalt (60 protsenti) ja geimi keskpaigaks kätte võidetud kuuepunktilist edu hoiti lõpuni ning paremus pandi maksma 25:20.

Kolmandas geimis ei saanud pärnakad jälle kuidagi pallingu vastuvõtuga hakkama (37 protsenti) ja rünnakulgi oldi allapoole arvestust (25 protsenti) ja tasuks kindel 16:25 allajäämine.

Neljandas geimis sai Pärnu meeskond hoo jälle üles, parandades nii vastuvõttu kui rünnakut, ja viis 25:20 võiduga mängu otsustavasse geimi.

Viiendal perioodil haaras Pärnu tiim juhtohjad enda kätte ja hoidis initsiatiivi võiduka lõpuni: magusa punkti pani matšile noormängija Kaur Erik Kais, kes nurgast palli vastaste näppude kaudu maha lõi.

Pärnu meeskonna resultatiivseim oli 18 punktiga nurgaründaja Duarte (+6). Taavet Leppik panustas 14 punktiga (+11), tempomees Gvozdev 13ga (+10) ja jalavigastuse ravi järel esimest korda platsile pääsenud brasiillasest temporündaja Eder Levi Kock kümnega (+8).

Selveri vankrit vedasid Tšehhi diagonaalründaja Matej Šmidl 25 punktiga (+12) ja nurgamees Karli Allik 18ga (+5).

Pärnu meeskonna servi vastuvõtuprotsendiks kujunes lõpuks 46, Selveril oli see näitaja 58 protsenti.

Pärnakate rünnakuefektiivsus oli 47 protsenti, vastastel 45 protsenti.

Pärnu mehed kostitasid Selverit kuue ässpallinguga, pealinlased vastasid viiega. Blokist said pärnakad üheksa, pealinlased 11 punkti.

Pärnu võrkpalliklubi meeskonnal on kaheksa mängu järel 12 punkti, millega hoitakse liigatabelis viiendat kohta.

Pärnakate järgmine matš ühisliigas on 20. novembril võõrsil Limbažiga. Tuleval nädalal seisab suvepealinlastel ees CEV Challenge Cupi kvalifikatsiooniturniiri avamäng Rootsi meistri Linköpingiga. Korduskohtumine toimub 27. novembril Pärnus.