Riigieksamite tulemused: Pärnumaa koolide üldedetabel

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Copy
Pärnumaa koolide riigieksamite tulemused olid tänavu rõõmustavad.
Pärnumaa koolide riigieksamite tulemused olid tänavu rõõmustavad. Foto: Dmitri Kotjuh

Tänavusest riigieksamite edetabelist selgub, et Pärnumaa parimad koolid on Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium ja Koidula gümnaasium ning Vändra gümnaasium.

Postimehe riigieksamite tulemuste tabelis, mida koostades on arvestatud eesti keele, laia ja kitsa matemaatika ning inglise keele eksamil saadud punkte, asub kahe koha võrra tõusnud Sütevaka Eesti koolide seas kuuendal ja Koidula gümnaasium 12. kohal. Maakoolidest saavutas parima tulemuse Vändra gümnaasium, mis tõusis 47ndaks ja kerkis suisa 34 koha võrra.

Paraku ei kajastu Posti­mehe ega Innove andmetes tulemused, kui eksaminande on alla viie. Seega puudub võrdlusvõimalus Häädemeeste keskkooli puhul, kus mullu lõpetas kolm õpilast. Tänavu jääb tabelitest välja Tõstamaa keskkool, mille jaanipäeva paiku lõpetas neli noort.

Kokkuvõttes paranesid pea kõigi Pärnumaa koolide riigieksamite tulemused, vaid Koidula gümnaasium säilitas oma eelmise aasta koha. Suurimad tõusjad olid Sindi ja Pärnu täiskasvanute gümnaasium, mis mõlemad parandasid oma kohta 40 astme võrra. Juba mainitud Vändra kõrval tõusis tabelis 34 kohta Lihula gümnaasium.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles