Terviseamet hoiatab läheneva gripihooaja eest

Tänavu ründab gripiviirus, mille tunnuseks on madalam palavik kui gripi puhul tavaliselt.

FOTO: Arvo Meeks

Grippi ja selletaolistesse ägedatesse viirusnakkustesse on terviseameti andmetel novembri alguseks nakatunuid 17. Pärnu haigla erakorralise meditsiini osakonnas on gripi peale mõeldud juba paar nädalat ja gripikahtlusega patsientidelt alalüüse võetud, seni on kõik testid olnud negatiivsed.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärnu haigla erakorralise meditsiiniabi osakonnas on gripi peale mõeldud juba paar nädalat ja gripikahtlusega patsientidelt alalüüse võetud, seni on kõik testid olnud negatiivsed.

Arstide sõnul on parim gripiennetus vaktsineerimine. Terviseameti gripikeskuse peaspetsialisti Olga Sadikova jutu järgi on õige aeg selle vastu kaitsepookida oktoobris ja novembris, kuid seda õnnestub teha hiljemgi, kogu gripihooajal jooksul perearstide juures, vaktsineerimiskabinettides ja 17. novembrini teatud apteekides.

“Tüsistuste puhul on tervenemine aeganõudev ja jätab inimese tööst või koolist kauaks eemale. Tervenemisele järgneb taastumisfaas, mis võib samuti kesta nädalaid,” ütles Sadikova.

“Pärnu haigla vaktsineerib vaid oma töötajaid, praeguseks on pea pool neist vaktsineeritud ja kaitsesüstimine jätkub,” teatas suvepealinna haigla infektsioonikontrolli arst Kadi Kenk.

Tagasi üles