Sisukord
Kultuur
Postimees

Tori valla noori kutsub digitaalne helimaailm

4 min lugemist
  • Nuhvlid viivad Tori noored digitaalsesse helimaailma
Digitaalse pillimängu huvilisi mahub isegi väikese piljardilaua ümber palju. FOTO: Mailiis Ollino

Jõudnud iga-aastasele Tori valla noortepäevale Sauga musta majja, kostab juba kaugelt äratuntavana Ed Sheerani hitt „Shape of you“. Kui töötuppa sisse astun, seisab hulk Tori noori ringis ümber piljardilaua, mille peale on asetatud helipult, mille küljest jooksevad kaablid omakorda tahvelarvutiteni.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Helipuldi juures seisab Sindi muusikakooli õpetaja Kait Kallau, kes parasjagu näitab noortele, kuidas tahvlis oleva äpiga saab ise muusikat mängida. Tahvli ekraanilt paistab trummikomplekti pilt ja kui Kallau sõrmega mõne pilli pihta lööb, kõlab puldiga ühendatud kõlaritest päris korralik trummikõmin.

„Me saame siit valida eri pille, näiteks...“ seletab Kallau, kuid jätab lause katki ja väledate liigutustega muudab midagi äpis. Ekraanil asenduvad trummid kitarriga ja Kallau tinistab selle virtuaalsetel keeltel lause jätkuks hoopis ühe kiire viisijupi.

„Proovime alustuseks mängida trummi, ärge kartke ja võtke tahvlid kätte!“ julgustab õpetaja. Noored on veidi häbelikud ja Kallau peab neid veel paar korda kutsuma, enne kui kõik 19 tahvlit on endale kasutaja leidnud.

12.11.2019 14.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto