Galerii: pidulikul vastuvõtul särasid medali pälvinud

Pärnu raekojas rõõ­mustas Pärnumaa ringkonna naiskodukaitsja Eve Retpap austava nime­tuse pärast koos üleaastase Emma-Liisaga.

FOTO: Urmas Luik

Pärnu raekoja saal oli ­eile lipuehtes, rõdult kõlas Kaitseliidu Pärnumaa maleva orkestrilt Saxon riigihümn ja püstitõusnute vestlus katkes nagu noaga lõigatult.

Nii algas Kaitseliidu Pärnumaa maleva 101. aastapäeva tähistamine, pidulik vastuvõtt, kuhu külalised oli palunud malevapealik kolonelleitnant Rasmus Lippur. Päev – 11. november – ei olnud juhuslikult valitud, vaid just sellel kuupäeval 1918. aastal loodi Eestis ja Pärnuski Eesti Kaitse Liit.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lippur rääkis põgusalt Kaitseliidu kui vabatahtliku organisatsiooni ajaloost, tõdedes kaitseliitlaste rolli ja vastutust ühiskonnas, aga ka ülesannete ­lisandumist ja rahva usalduse kasvu.

“Kõik see 100 aastat on kokku võetud ajalooraamatusse, mida esitleme detsembri alguses. Teise raamatu kirjutamine käib, seda kirjutame koos, aga nüüd ootab lauatäis asju, mis tuleb üle anda,” ütles malevapealik, kel järgnev pooltund kulus käesurumi­sele. Alustades Kaitseliidu ülema käskkirja alusel teenistusmärkide üleandmisest pikaajalistele töötajatele.

Tagasi üles