Eino-Jüri Laarmann: Kes lasi kilplased Pärnusse?

Tallinna maantee ja Jannseni tänava ristmiku ümberehitus läheb koos torutöödega maksma kaks miljonit eurot, mis on esialgu eraldatust neli korda rohkem. FOTO: Mailiis Ollino

Võrdlen linnaametnikke kilplastega Tallinna maantee–Rääma tänava–J. V. Jannseni tänava ristmiku rekonstrueerimise korraldamisel. Halvemini sobivat aastaaega tee-ehituseks on võimatu leida. Kõikidel tee-ehituslikel ning maa-alustel kaeve-kaabeldus- ja torutöödel võib ilmastikust tingituna esineda tehnoloogilisi vaheaegu, mis pikendavad objekti ehitusaega.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Objekti ehituseks oli linnaeelarves 400 000 eurot. Nüüd küsitakse voli­kogult raha juurde, et saada linna teise lisaeelarvega veel 1,194 miljonit eurot. Vee- ja kanalisatsioonisüsteeme ehitab AS Pärnu Vesi, lisades ligikaudu 400 000 eurot. Kogumaksumus kuni kaks miljonit eurot.

Milleks sellised ­mõtlematud kulutused? Miks on vaja uuendada sõidutee katendit 10 257 ruutmeetrit, kuigi 2018. aastal tehti selle ülemise kihi remont? Lammutada ja uuesti ehitada möödunud ­aastal rajatud jalgratta- ja jalgteid 2631 ruutmeetrit.

13.11.2019 15.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto