Volletiimi euroteekond algas Rootsis võidukalt

Pärnu võrkpalliklubi meeskond saavutas Linköpingis paarisaja pealtvaataja ees Rootsi meistri vastu 3:1 võidu. Foto: Pärnu võrkpalliklubi

Pärnu võrkpalliklubi meeskond võitis tugevuselt kolmanda eurosarja CEV Challenge Cupi otsustava eelringi esimeses mängus Rootsi meistrit Linköpingit võõrsil 3:1.

Avageimis tegid pärnakad rootslastega sotid kiiresti selgeks, minnes ette 8:1. Turvalist edu ei antud käest ja geimivõitu näitas tulikiri numbritega 25:19.

Teine geim oli kui esimese peegelpilt: Linköpingi meestel õnnestus kõik ja pärnakate rünnak oli nüri mis nüri. Rootslased saavutasid kiiresti mõnepunktise edu ja seisult 12:9 teenisid seitse punkti järjest. Linköpingi tiim võitis geimi 25:14. Pärnakate rünnakute realiseerimise protsent oli teises geimis 24!

Kolmandas geimis hoidis Pärnu meeskond alguses sisse tehtud paari–kolmepunktist edu lõpuni ja sai 25:21 võidu.

Neljas geim kulges tasavägiselt. Vaheldusid viigiseisud 7:7, 17:17, 21:21, 24:24, 25:25 ja 26:26 ning Pärnu meeskond teenis kolmandal matšpallil 28:26 võidu.

Pärnu meeskonna suurim skoorija oli 19 punktiga Taavet Leppik (+13). Ygor Duarte tõi 14 (+6) ja Andrei Gvozdev 11 punkti (+9).

Linköpingu tiimile kogus Tomasz Mroz 20 punkti (+4).

Pärnu meeskonna pallingu vastuvõtuprotsent oli 71, vastatel 56. Mõlema tiimi rünnakuefektiivsuse näit oli 40 protsenti.

Pärnakad teenisid 12 blokipunkti, vastased 11. Mõlemad meeskonnad said protokolli ühe ässpallingu.

Pärnu ja Linköpingi meeskonna kordusmatš tuleb 27. novembril Pärnu spordihallis. Edasipääseja läheb detsembris turniiri 1/16-finaalis vastamisi Horvaatia tiimi Kaštela Mladost Ribolaga.