Pusle hakkab kokku saama

Maria Krinal
Copy
MMAcese peatreener Henri Hiiemäe näitab kursuslase peal, kuidas "Turtle'i" asend välja näeb.
MMAcese peatreener Henri Hiiemäe näitab kursuslase peal, kuidas "Turtle'i" asend välja näeb. Foto: Lilli Tölp

Esmaspäeval jätsime teisel seljas elamise ja tuletasime meelde kõike, mis puudutab püstivõitlust: sirged-haagid pähe ja kehasse ja kõikvõimalikud jalalöögid, mida mõnda aega teinud polnud. Järgnes paar sõbralikku raundi, kus sai varemõpitut rakendada. Nentisin, et võtted, mis pole veel lihasmällu talletunud, hakkavad juba ununema.

Nädala teises trennis maandusime jälle matil ja muundusime kilpkonnaks – uus positsioon “The Turtle” (ingl kilpkonn). Mulle meeldib MMA puhul see, et kui sul pole päris täpset aimu, kuidas üks või teine asend välja näeb, loovad nende nimed üsna hea ettekujutuse. Nii ka “kilpkonna” puhul. Üks paarilistest on võitluse käigus jäänud käpuli, toetudes kas kätele või küünarnukkidele. Teine istub talle rõõmsalt ühele puusale ja kontrollib käega teist puusa. Sellele saab lisada veel ühe uue võtte: front headlock’i ehk pealuku. Samuti saab "The Turtle’ist" üle minna eelmisest nädalast tuttavale selja tagant kägistusele.

Treener näitab kursuslase peal front headlock'i algasendit.
Treener näitab kursuslase peal front headlock'i algasendit. Foto: Lilli Tölp

MMA-maailmas teeb praegu ilma Vene lipu all võistlev dagestanlane Khabib Nurmagomedov, kelle üks leivanumbreid on eelkirjeldatu. Sportskeeda.com-i järgi on Nurmagomedovil 2008. aastast kogunenud 28 võitu ja mitte ühtki kaotust. Samuti on tema käes rekord, mis puudutab ühe võitluse jooksul kõige rohkem alistuste tegemist.

Esimesi kordi "The Turtle'it" ja front headlock'i katsetades nägime Lilliga välja ilmselt nagu üks suur mardikas, jäsemeid tundus järsku väga palju olevat ja muudkui andsime vastastikku tagasisidet. “Kas sa tunned survet?” – “Ei, vist mitte …” – “Aga kas nüüd läks raskemaks?” – (kerge korinaga) “Jah, nüüd on raskem …”

Samuti aitasime teineteisel meelde tuletada, mis võtteid üldse õppinud oleme ja kuidas neid sujuvamalt rakendada.

Oluline on vastasele oma keharaskusega võimalikult palju survet avaldada.
Oluline on vastasele oma keharaskusega võimalikult palju survet avaldada. Foto: Lilli Tölp

Üldjuhul hakkab pusle kokku saama. Mida teevad käed, jalad, keha, mismoodi tasandeid vahendada ja kuidas pea seda kõike juhib. Olen täheldanud, et peale uute teadmiste saamise on kasvanud keha valulävi ja julgus kukkuda. Tegime Lilliga katse, nägemaks, kas kolme kuu jooksul paranes meie üldfüüsiski. Väikest võrdlust septembri ja novembri vahel näeb ületuleva nädala alguses ilmuvas artiklis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles