Galerii: Muti küla koerteplatsil hullab kutsasid lähedalt ja kaugelt

Erainitsiatiivil ehitatud koerteväljak Muti külas on avatud kõigile huvilistele.

FOTO: Mailiis Ollino

Septembris avati Pärnust veerand tunni autosõidu kaugusel Tori vallas Muti külas siitkandi ainus koerteaedik, mis rajatud kohaliku pere algatusel ja avatud kõigile huvilistele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui Gülli Kaunissaar ja Kaido Koidumets viie aasta eest Muti külla kolisid, oli neil mõte ehitada maja ümber koerte tarvis korralik aed. See pole siiani päris valmis: väravad on veel puudu. Küll on valmis 1200 ruutmeetril laiuv koerte jooksu-, trenni- ja mänguplats. Eraalgatusel valminud väljaku maksumuseks hindab perenaine umbkaudu 4000 eurot, kulukaim oli aia ehitus, see sai tellitud ettevõttelt. 

“Loomade heaks pole mul rahast kahju, kui on võimalus, teeme. Olen õnnelik, et saan oma koeri jooksutada ja sõpru-tuttavaidki aidata,” rääkis Kaunissaar, kes unistas elust avara aiaga majas koos paljude loomadega. Praegu on peres kolm koera: Güllil kaks Inglise springerspanjelit ja jahimehest elukaaslasel Vene hagijas, peale nende kaks kassi ja täiskasvanud tütar käib sageli külas oma Cavalier King Charles’i spanjeliga.

Aediku ehituse tingis pere jahikoerte suur vajadus vabalt lipata. Tarandik sai ehitatud avar, sest perenaine võtab aeg-ajalt enda hoole alla sõprade ja tuttavate koeri, kui omanikud näiteks reisile lähevad. Vahel on võõraidki aidatud.

Tagasi üles