iDeal kampaania

Aasta kauneim aed asub Merekülas

Täna toimus Pärnus Estonia restoranis võistluse “Kodu kauniks 2019” pidulik lõpetamine, kus kuulutati välja aasta kodu ja aasta aed.

Ilusaima kodu tiitel läks Harjumaale, kuid kaunima aia tunnustuse koos 2500eurose auhinnarahaga võttis vastu Birgit Suitsu Pärnumaalt.

Suitsu koduaed Merekülas võlus otsustajaid uhkete vaadete ja hästi komponeeritud taimekooslustega. Poolehektarise avara krundi võimalusi on julgelt ära kasutatud ja rajatud on suuri istutusalasid. Eriti kaunis ja põnev on aia keskel “voolav” kivide, kõrreliste ja okaspuudega kruusaaed. Peale selle ehivad Suitsu koduaeda dekoratiivne turba- ja väike tarbeaed. Kõik on ülimalt korras, taimed hooldatud ja terved. 

“Rõõm oli näha, millise innuga on inimesed oma aedu rajanud. Ja väga tore, et nad julgevad endale ka külla kutsuda!” kiitis kohtunik Eneli Käger osalejaid. 

Võistlust “Kodu kauniks” korraldas 19. aastat ajakiri Kodu & Aed. Aasta kodu ja aia aunimetuse kõrval jagati välja veel kaheksa auhinda.

Žüriisse kuulusid Kodu & Aia toimetajad ja sponsorite esindajad, lõpliku kaalu andsid preemiaotsustele sisearhitekt Ivi-Els Schneider ja aiandusspetsialist Eneli Käger.

Birgit Suitsu aed on ülikorras, taimed hooldatud ja terved.

FOTO: Mailiis Ollino

Tagasi üles