Eesti Laulu poolfinaali jõudis kolm Pärnu noormeest

German Pinelis ühendab poolfinaalis jõud Violina viiulitrioga.

FOTO: Tiina Oja

Eesti Laul avalikustas 2020. aasta saate poolfinalistid. Eelvoorudes paneb end proovile 24 lauljat, sealhulgas kolm Pärnust tuule tiibadesse saanud noormeest.

Esimeses poolfinaalis 13. veebruaril astub lavale noor kitarrist ja laulja Frederik Küüts.

Laulja ja kitarrist Frederik Küüts on muusikaga tegelnud terve elu, olles lihvinud kitarrioskusi Vändra ja Pärnu muusikakoolis ja mänginud eri bändides.

FOTO: Madis Sinivee

Siin kandis andeka solisti ja bändipoisina tuntud Küüts on kitarrioskusi lihvinud nii Vändra kui Pärnu muusikakoolis, vokaali aga Laura Junsoni laulutundides. Mullu lõpetas ta Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi. Aastal 2016 ilmus noormehe esikplaat.

Eesti Laulul jagab pärnakas lava lauljatar Anett Kulbiniga. Duo esitab pala “Write About Me”. 

Niisamuti bändipoisina alustanud Rasmus Rändvee laulab poolfinaalis juba kolmandat korda. 2013. aastal jõuti kunagi Pärnus tegutsenud alternatiivbändiga Facelift Deer eelvooru palaga “Dance”. Tunamullu saavutas Rändvee looga “This Love” võistlusel kolmanda koha.

Rasmus Rändvee laulab Eesti Laulu poolfinaalis kolmandat korda.

FOTO: Sander Ilvest

Tänavu esitab pärnakas esimeses poolfinaalis Karl-Andres Reismanniga kahasse kirjutatud pala “Young”.

Teises poolfinaalis 15. veebruaril püüab finaalikohta Pärnust pärit German Pinelis, kes tuntud saadetest “Eesti otsib superstaari” ja “Eesti tippmodell”.

German Pinelis ühendab poolfinaalis jõud Violina viiulitrioga.

FOTO: Madis Sinivee

Eesti Laulus ühendab ta jõud Violina viiulitrioga. Esitusele tuleb lugu “Heart Winder”. 

Žürii ja rahvahääletuse tulemusena pääseb mõlemast eelvoorust edasi kuus laulu. 12 finalisti laulavad 29. veebruaril lõppkontserdil Tartu ülikooli spordihoones.

“Kutsun kõiki Tartusse poolfinaalidesse kaasa elama, sest kuigi laule kuulis esimest korda juba laupäeval tele-eetris, näeme suurel laval tänavuste võistluslugude ja artistide sära,” märkis Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula.

Tagasi üles