Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jonna Pechter: Kas pärnakad elavad üle oma võimete?

3 min lugemist
Pärnakatel pole märkimisväärseid probleeme oma laenude tagasi maksmisega. FOTO: Urmas Luik

Eesti Panga statistika kohaselt on Pärnu linna elanike laenujääk kokku üle 300 miljoni euro, kuid Pärnust suurema linna Narva inimeste laenujääk on seejuures pea poole väiksem, kõigest 168 miljonit. Miks? Kas Pärnu inimesed elavad liiga ilusat elu või on hoopis Narva elanikud kokkuhoidlikud ega võimenda elu laenudega liialt?

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Need, kes esimese hooga arvavad, et Ida-Virumaal elavad vaesed, eksivad rängalt. Keskmine brutokuupalk Pärnumaal 2019. aasta esimeses kvartalis oli statistikaameti andmetel 1111 eurot, seevastu Ida-Virumaal 1122 eurot. Seega näeme, et palgad on ida pool isegi suuremad kui suvituse-Mekas.

Otsust võtta laenu mõjutab suuresti inimese enesekindlus ja optimism tuleviku suhtes. Inimesed, kellel on stabiilne sissetulek, paigas elustiil ja positiivne suhtumine tulevikku, võtavad laenu julgemini, sest nad oskavad paremini hinnata, mida nad endale lubada saavad.

04.12.2019 06.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto