Jakob Kose: Rabelen rahulolu, mitte raha nimel

Copy
Kalapüük pakub Jakob Kose pojale Konradilegi huvi, aga ta ei suru seda talle peale. “Ma ei taha, et ta kunagi ütleks, et lapsena käis isaga kalal, aga enam ei käi,” sõnas Kose.
Kalapüük pakub Jakob Kose pojale Konradilegi huvi, aga ta ei suru seda talle peale. “Ma ei taha, et ta kunagi ütleks, et lapsena käis isaga kalal, aga enam ei käi,” sõnas Kose. Foto: Urmas Luik

Sauga jõe ääres paikneva Kaluri­küla ehk Fishing Village’i asutajale Jakob Kosele meeldivad erakordsed ja huvitavad ideed, millest nii mõnegi on ta Kalurikülas juba ellu viinud, aga palju mõlgub veel meeles.

Kohtume Kosega suve lõpul, kui otsustame lapselapse paadisõidule viia. Tagasi sadamas, hakkab mees kliendile, kelles on ajakirjaniku ära tundnud, plaane tutvustama ja jutul ei näi lõppu tulevat. Tema kohta sobib hästi ütlus “räägib igaühe surnuks”. Sest jutt tal jookseb ja ideid, ­mida jagada, on tohutult.

Tühja juttu see mees siiski ei aja, kaugel sellest. Kuna tal on nii palju ette näidata, tundub raske uskuda, et vaid mõne aastaga on ta kõik selle ära teha jõudnud. Tema jutus kordub iga natukese aja tagant fraas “see on nii äge”, mis näitab, et mees naudib oma tööd täiega.

Kalasadama territooriumile on kokku kuhjatud merenduse ja kalapüügiga seotud vanu esemeid, mis annavad huvilistele ­aimu Eestile igiomase tegevusala ajaloost ja moodustavad justkui väikese teemamuuseumi.

Tagasi üles