Sisukord
Pärnu Postimees
Paberleht

“Aktuaalne Pärnumaal”: Ajakirjanikud rääkisid raudtee auditist

1 min lugemist
Rail Balticu konkursi võidutöö Water strider. FOTO: Urmas Luik

Pärnu Postimehe ja Tre Raadio ühises saates “Aktuaalne Pärnumaal” arutlesid ajakirjanikud Regina Jaakson ja Kalev Vilgats Rail Balticu üle. Nimelt osalesid mõlemad nädal tagasi Pärnumaa arengukonverentsil, kus teemat käsitleti optimistlikus valguses.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vilgats tahtnuks Rail Balticu lahkuvatelt ajameestelt küsida nende äramineku põhjusi, aga need oskasid pärast oma sõnavõtte üsna ruttu märkamatult minema minna. Rail Balticust oli põhjust rääkida veel seetõttu, et Eesti riigikontroll leidis projekti elluviimises vajakajäämisi. Raudteeprojekt on Pärnumaale oluline, kuna üle poole Eesti lõigust kulgeb mööda Pärnumaad.

Telefonitsi osales saates riigikontrolli Rail Balticu auditi koostaja, audiitor Kristiina Visnapuu, kes ütles, et nad leidsid probleeme ja eesmärk oli teha soovitusi ministeeriumidele ning Rail Balticu osalistele firmadele. “Rail Baltic OÜ on oma asjadega üldiselt hakkama saanud ja kõik päris halb ei ole,” ütles Visnapuu. Eesti vastutada tegevuses on tekkinud hilinemine keskmiselt kaks aastat.

06.12.2019 10.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto