Aidake valida aasta kultuuritegu

Diverse Universe performance’i-festival oli tänavu suurem kui eales varem.

FOTO: Lilli Tölp

Peagi lõppev 2019. aasta oli Pärnus ja Pärnumaal kultuuriliselt mitmekesine. Meelepärase leidsid muusika-, kunsti-, teatri-, püstijalakomöödia, foto- ja performance’i-fännid.

Siin kandis võõrustati külalisi Eestist ja kaugemalt. Näiteks kontserdimajas esines punkarist orelimängija, ameeriklane Cameron Carpenter ja linnagaleriis avas näituse tema kaasmaalane fusionist Shalom Neuman.

Jätkusid kohalike korraldatud traditsioonilised üritused nagu Pärnu filmi- ja muusikafestival, Kihnu pillilaager ja mere pidu, Kabli Päikeseloojangufestival, Matsalu loodusfilmide festival ja Diverse Universe’i performance’i-festival.

Kanda kinnitasid uued tulijad: noorte korraldatud naudingufestival Tunne ja tänavakunstifestival Walk. Kohalikke raputas valgusfestival ÖÖvalgel, mis pälvis Pärnu linnavalitsuse tänavuse korraldaja kultuuripreemia. Kultuuriklubi Tempel eestvedamisel sai teoks esimene linnafestival In August.

Maakonna lauljad, tantsijad ja pillimehed osalesid juubelipeol Tallinnas.

Kes jäi silma? Kelle idee oli kui rusikas silmaauku? Milline üritus säras hea korraldusega? Kus õnnestus inimestel algatada midagi uut? 

Pärnu Postimehe kultuuritoimetus kogub lugejate arvamusi, et selgitada välja tänavu meelde jäänud üritused ja inimesed. Ootame ettepanekuid ja kommentaare 18. detsembriks.

Tagasi üles