Pärnust pärit režissööri õudusfilm jõudis Sundance’i festivalile

Eesti õudusfilm “Karv”.

FOTO: Kaader filmist

Pärnust pärit režissööri Oskar Lehemaa lühiõudusfilm „Karv“ valiti Ameerika suurima sõltumatute filmide festivali Sundance programmi.

Ameerikas Utah’ osariigis toimuvat filmifestivali korraldatakse 1985. aastast ja selle programmi kuuluvad nii mängu-, dokumentaal- kui lühifilmid. Lühifilme esitati festivalile kogu maailmast 10 397, millest festivalile valiti 74 filmi. „Karv“ linastub programmis “Midnight Shorts”.

„Karva” on tabanud menu ja valik Sundance’ile rabas tegijaid jalust.

“Oskari töö on praeguseks leidnud sooja vastuvõtu maailma eri nurkades. Sundance’ile pääsemine ja auhinnad maailma kõige olulisematelt õudusfilmide festivalidelt näitavad, et film on maailmatasemel. Oskar peaks juba oma pika õuduka peale mõtlema,” rääkis filmi produtsent Evelin Penttilä.

Foto filmist “Karv”.

FOTO: Markus Sein/HÕff

„Sundance’ile pääsemine on suur tunnustus kogu meie meeskonnale ja näitab, et suutsime tehniliselt keeruka žanrifilmi teha tippfestivali vääriliselt. Nüüd võib küll öelda, et meie näitleja Sten Karpov ei olnud ilmaasjata mitu päeva kunstvere ja karvadega kaetud,” arvas Lehemaa.

„Karv“ on praeguseks valitud üle 20 festivali programmi ja film on noppinud hulga auhindu žanrifestivalidelt kõikjalt maailmas: publikupreemia Kanadas Fantasia filmifestivalil, parima lühifilmi auhind nii USAs Texases Fantastic Festil, Los Angelese Screamfestil, Mehhikos Morbido filmifestivalil kui Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil.

Eesti õudusfilm “Karv”.

FOTO: Kaader filmist

Oskar Lehemaa on režissöör ja stsenarist, kes on üles kasvanud Pärnus ja õppinud Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis. Viimased kümme aastat on ta põhiliselt töötanud reklaamide kallal ja televisioonis, kuid tema kirg on veidrad ja omanäolised filmiprojektid. Tänavu linastus Lehemaal peale „Karva“ täispikk nukufilm „Vanamehe film“.

Filmi tootja on Stellar Film. Lühifilmi “Karv” rahastasid Eesti filmi instituut, kultuurkapital ja õudusfilmifännid andsid hoogu ühisrahastusplatvormi Indiegogo kaudu.

Tagasi üles
Back