T, 28.11.2023

Koolivärsside vahel siblivad Kriit ja Tahvlilapp

Laura Vadam
, reporter
Facebook
Comments
Luuletaja Helle Kirsi ja kunstnik Pusa, süles poeg Alfred, usuvad, et nende koostöö toimib tänu sarnasele huumorisoonele.
Luuletaja Helle Kirsi ja kunstnik Pusa, süles poeg Alfred, usuvad, et nende koostöö toimib tänu sarnasele huumorisoonele. Foto: Urmas Luik

Kui Helle Kirsi luuletused mullu kunstnik Pusani jõudsid, polnud viimase poeg Alfred endast märku andnud. Küll aga ilmutasid end Pusa vaimusilmas Kriit ja Tahvlilapp: illustratiivsed tegelased, kes koolivaheajal ellu ärkavad ja duo raamatu “Kool ei murra konti” värsiridade vahel mängivad ja ringi hüppavad.

Jõõpre kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Kirsi kogus aastatega kladesse kooliteemalisi luuletusi. Ühed sündisid tundides, teised pandi kirja ürituste tarbeks. Mitu salmi on pühendatud kindlatele inimestele: direktorile, koristajale, töömehele või kokale. Inspiratsiooni ammutas ta õpilastestki. Näiteks põhineb “Koolilugu” tõestisündinul.

​“Oli üks noormees, kes kirjutas kogu aeg “öheksas” ja “öhel”. Ütlesin, et ei ­lase teda nii lõpueksamist läbi. Lõpukirjandis oligi ta kirjutanud “öhel”, siis kriipsu peale tõmmanud ja ära parandanud,” meenutas Kirsi kentsakat juhust.

Kuna naist kutsuti tihti emakeelepäeval koolidesse oma luuletusi lugema, küsisid õpetajad, millal read lõpuks kaante vahele jõuavad. Kollee­gide nõudlus oligi raamatu väljaandmise peamine ajend.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles