Pühadesahvrit aitab täita jõuluehteis turg

Jõululaadal osalevad kohalikud kauplejad, kes pakuvad puu- ja käsitööd, hoidiseid ja muud jõululauale sobivat. FOTO: Mailiis Ollino

Jõulud on aeg, mil jalga tõmmatakse vanaema kootud villased sokid, maitstakse suvel marineeritud kõrvitsat ja keedetud vaarikamoosi ja tuuakse tuppa kuusk või männioks. Pühadel varutakse sahvrisse hapukapsas, piparkoogid, kodumaine kartul ja verivorst, tuppa aga küünlad ja kaunistused.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kaubanduskeskuste melust kaugemal, Pärnu Vana turu jõululaadal ootavad sel nädalavahetusel linlasi ja külalisi perenaised ja -mehed ja ­vanaemad-vanaisad, kes meistrid nii puu- ja käsitöös kui marineerimises ja küpsetamises.

“Talvelgi pakume kodumaiseid, Eesti inimeste kasvatatud-korjatud kartuleid ja õunu, mis perede keldrites oodanud turule toomist,” rääkis Pärnu Turg OÜ juhataja Sigve Varik, toonitades, et laadal säravad inimesed, kelle leivatöö ei ole kaubanduse või tootmisega seotud. “Turg on ja jääb meie oma inimeste paigaks. Siin ei kohta suurtootjaid ega ­uhkes pakendis kaupa. Kõik on lihtne.”

13.12.2019 17.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto