Liinibuss hävis tules

Liinibuss süttis sõidu ajal põlema.

FOTO: Lugeja pilt

Täna kell 6.12 sai häirekeskus teate bussipõlengu kohta Põhja-Pärnumaa vallas Aluste külas Ünnaste bussipeatuses. Bussis ei olnud sõitjaid ja juht pääses vigastusteta.

Põlema süttinud buss oli väljunud kell 5.55 Vändrast ja teel Tori suunas. Hansa Bussiliinide Pärnu regiooni juhataja Margus Maiste ei osanud tulekahju tekke põhjust öelda.

Liinile on saadetud asendusbuss ja edaspidiseid väljumisi põleng Maiste sõnutsi ei mõjuta.

Pärnumaa ühistranspordikeskuse vanemlogistik Avo Rahu selgitas, et sellal kui tulekahju puhkes, polegi enamasti bussis sõitjaid või on neid mõni. “Asendusbuss tuli liinile Seljalt ja oli sealt alates ilusti graafikus,” lausus Rahu, kes veel ei teadnud, kas Tootsist jäi inimesi maha.

Rahu arvas, et inimesed sõitsid muude bussidega, kuna Seljalt ei tulnud rahvast peale nagu enamasti. “Võimalik, et nad sõitsid Torisse, sest sealt tuli seitse inimest peale, kuigi tavaliselt ei tule sealt kedagi,” oletas vanemlogistik.

Rahu hinnangul oli see õnnelik õnnetus. Bussijuht märkas õigel ajal, et armatuurituled kustusid, ja läks ise bussist välja. “Ta oleks jõudnud ka inimesed välja aidata,” hindas Rahu olukorda.

Tegemist oli üle kümne aasta liinil olnud bussiga, mis tuleval kevadel oleks välja vahetatud. 

Liinibuss süttis sõidu ajal põlema.

FOTO: Lugeja pilt

Tagasi üles