R, 2.06.2023

Jõulurüüsse saab kodu ehtida eri hinnaga

Kati Saagim
Facebook Twitter
Comments
Joonas Vesselovi sõnutsi saab toodete kvaliteedist aimu müügi käigus.
Joonas Vesselovi sõnutsi saab toodete kvaliteedist aimu müügi käigus. Foto: Mailiis Ollino

Käes on aeg, mil paljud koduomanikud kaunistavad valguskettidega oma rõdud, katuseräästad, akna­ääred ja puud-põõsad. Poes võtab valik silme eest kirjuks. Niisiis, millised tuled valida?

K-rauta valgustite osakonna vanem-müügikonsultandi Joonas Vesselovi sõnutsi tuleb jõulutulesid valides kõigepealt otsustada, kas neid soovitakse paigaldada välja või tuppa. “Õuevalgustid on niiskuskindlad ja nende kaablid jämedamad,” nimetas müügikonsultant põhierinevuse toavalgustitega. Kui õueehted sobivad tuppagi, siis vastupidi teha ei ole mõistlik: toa omad ei pea külma ilmaga vastu.

Levinumad valgustid on rippuvad või jadamisi ketid. Väga menukad on Vesselovi jutu järgi kõiksugused kujukesedki. Värve valides jäävad ostjad tema hinnangul pigem tagasihoidlikuks. “Kui aastaid tagasi olid kirevate värvidega tuled populaarsed, on nüüd ­pigem vastupidi,” tõdes Vesselov. Ta lisas, et enim eelistatakse skandinaavialikult mahedat stiili: nii soojad kui külmad valged toonid on konkurentsitult kõige nõutumad.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles