Sisukord
Kool
Postimees

Vabakooli noored leiutasid mikroplastikoguri ja kaasaskantava elustaja

1 min lugemist
Vabakooli viiendatel innovatsioonipäevadel jagati põnevaid ideid. FOTO: Pärnu vabakool

Kolmandat aastat koondas Pärnu vabakool innovatsioonipäevadeks huvipakkuvaid ideid ja tegemisi, et tutvuda eri sorti tehnoloogia ja uute mõtteviisidega.

Hommikukogunemistel tutvustasid õpilased koolikaaslastele leiutisi kogu maailmast. Esimene ja teine klass uudistasid Tallinna Lennusadamas laeva- ja lennupargiki.

Robootikaring ja viiendikud-kuuendikud tegid samuti pealinnatiiru ja külastasid Robotexi festivali. Seejärel tasakaalustas tehnikakogemust kunstinäitus, kus nägemismeelele mõjusid kaunid värvid digikunsti väljapanekul "Monet2Klimt".

Seitsmendikud-kaheksandikud uudistasid Pärnu valgusfestivali telgitaguseid õppekäigul selle korraldajate juurde.

Teemanädalale pani punkti Tartu Psühhobuss hoogsa teadusteatriga.

Innovatsioonipäevade keskseks sündmuseks kujunesid kaks leiutamispäeva, kus õpilased üksi või meeskonniti leiutajarolli astusid. Leiutisi esitleti kaaslastele ja valiti publikupreemia pälvijad.

Vabakooli innovatsioonipäevadest said osa kõikide vanuseastmete õpilased. FOTO: Pärnu Vabakool

Seekord võitsid publiku südame neljanda klassi töö "Paberistend", kuuendike "Lehekorjaja" ja "Kaasaskantav elustaja", seitsmenda klassi "Targad tallad" ja "Kompaktne pikendusjuhe" ning kaheksandike "Mikroplastikogur".

Vabakool leiutab kogu kooliga juba viis aastat. Tore on näha leiutades õpilaste enesekindluse kasvu ning kuidas leiutised järjest nutikamaks ja hoolivamaks muutuvad.

Innovatsioonipäevad on vabakooli loovussuuna osa, mis paneb nii õpilased kui õpetajad ühise eesmärgi nimel tegutsema. Koolimaja muutub justkui leiutamislaboriks: otsitakse, kuidas inimeste elu põnevamaks, tervislikumaks, ohutumaks ja mugavamaks muuta.

Seotud lood
25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto